Jak zatrudnić cudzoziemca w naszej firmie? Poznaj cenne rady! [Biznes to my]

0

Czy zatrudnianie cudzoziemców w firmie to łatwa sprawa❓ Nie do końca! Jak zatrudniać pracowników z krajów trzecich w Polsce?🇵🇱 🤝 Cudzoziemcy w Twojej firmie? Temat bardzo poważny i jednocześnie bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach. Wiele firm potrzebuje pracowników, ludzi do pracy. Nadal mamy obecny rynek pracownika! Po wielkim COVIDZIE 🦠, jaki jest na całym świecie, przynajmniej w Polsce jest nadal brak pracowników. Co się okazało? W zeszłorocznym, 2020 roku gdy pojawił się COVID 19😷, bardzo dużo Ukraińców wyjechało. Zrobili oni dziurę. Oczywiście również produkcja też spadła, ale w tej chwili produkcja znowu się odbija. Co za tym idzie nadal jest zapotrzebowanie na pracowników. I ono nadal rośnie.

Polscy pracownicy mają swoje wymagania i nie za każdym razem chcą pracować i bardzo często za nich robią to cudzoziemcy. 🙋‍♂ 🙋‍♀

✅ Słuchajcie, jak zatrudnić pracownika z państw trzecich?
Tak to się nazywa! Oczywiście mówimy tu o cudzoziemcach z poza Polski i spoza Unii Europejskiej. Bo jeśli to jest pracownik z tereniu UE, to on nie potrzebuje żadnych zezwoleń! Niczego de facto. Przyjeżdża i pracuje. To są m.in. rozmaite traktaty międzynarodowe w UE, które to umożliwiają. Przykładowo chętni ludzie przyjeżdżają z Bułgarii do Polski – mogą pracować. Polacy jadący do Niemiec – również mogą pracować. A przykładowo Ci sami ludzie w Wielkiej Brytanii już NIE! Jest Brexit i pojawiła się blokada. Mogą tylko w Irlandii Północnej (jeśli dobrze pamiętam gdyż jest w UE). I tam Polacy mogą jechać do pracy.

Tak jak wiecie (Ci co mnie oglądają) mam agencję pracy. Robimy dużo dobrego dla firm, którzy potrzebują pracowników. 👨‍🔧 👩‍🔧

Zwracają się do nas pracownicy spoza terenu UE. Co za tym idzie, my rekrutujemy tylko do np. Niemiec czy Holandii – do tych bogatszych krajów w UE 🇪🇺 albo Polaków, albo Rumunów, Czechów, Słowaków.Te kraje jeszcze chcą jechać i zarabiać. My więc ludzi z tych krajów bierzemy i rekrutujemy i wysyłamy w głąb UE. 🇪🇺

Ale ja chciałbym dziś pomówić o temacie – Jak zatrudnić pracowników z państw trzecich w Polsce?

📕 1. Najprostszym co może być to jest wykorzystanie agencji pracy. Czyli to co my robimy!
Firma potrzebuje pracowników, dzwoni do nas, składa zamówienie, podpisujemy umowę i my tych pracowników dostarczamy. Cała procedura zatrudnienia, wszystkie dokumenty zostają u nas! Pracodawca dostaje tylko raz fakturę, nic go więcej nie interesuje! Jeśli ma ich za dużo to ich zwalnia, jeśli ma niedobór zwraca się do nas z prośbą.

📕 2. Oczywiście są firmy, które nie chcą korzystać z naszych usług i chcą za to zatrudniać pracowników bezpośrednio!
Często jest tak, że firmy chcą zatrudniać ludzi w ten sposób nie mają pojęcia jak to się robi. Ja dzisiaj ogólnie przedstawię temat, rzucę na to światło.

Chciałbyś/chciałabyś poznać szczegóły jak to robić? Jak zatrudniać cudzoziemców w swoich firmach w Polsce? 🇵🇱 Zobacz koniecznie ten materiał wideo!

Zapraszamy do oglądania odcinka!

#cudzoziemcy #pracownicy #zagranica

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 pl
https://twojezdrowie24.pl

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 pl
https://bit.ly/3tgGmSm