Jak prowadzić AGENCJĘ PRACY? [Biznes to my]

0

Własna agencja pracy? Jak założyć agencję pracy?Jako przedsiębiorca prowadzę różne działalności gosp. m.in. agencję pracy. Moja agencja pracy zajmuje się w szczególności pracownikami ze Wschodu czyli z Ukrainy. Sprowadzam pracowników po to, żeby ich zatrudnić u siebie i leasingować w dalszej części do zakładów pracy. Jeśli chcielibyście zakładać agencję pracy to powiem, że jest to jeden z fajniejszych biznesów, aczkolwiek jest trudny. To nie jest tradycyjny biznes na modelu sprzedaż-kupno. Wymaga wiele wiedzy, doświadczenia, umiejętności różnego rodzaju ale jest bardzo fajny.

Polecam wszystkim chętnym żebyście taki biznes zakładali❗ Jeśli potrzebujecie wsparcia to chętnie je dam. Informacje, wiedzę. Nawet jest możliwość wejścia we mną w układ, współpracę jako wspólnik. Mogę być udziałowcem lub jakiekolwiek inne rozwiązania. Potrzebujesz informacji, wiedzy, wsparcia – Napisz do mnie w komentarzu na pewno się odezwę. To może spowodować, że Twój biznes wystartuje i wypali. Jeśli masz już jakieś doświadczenie, prowadzisz jakiś biznes zawsze mówię jedna rzecz. Prowadź drugi biznes! Takim drugim, świetnym biznesem może być agencja pracy. Polecam bo jest to niezły, niezły biznes.🤑

📗 Na czym polega agencja pracy?
Agencja pracy to jest nic prostszego jak wynajmowanie swoich pracowników, których wy zatrudniacie u siebie w zakładzie pracy (Wasza firma jest takim zakładem) i poszczególnych pracowników wysyłacie do jakiegoś zakładu.Spróbuję Wam to wytłumaczyć w poszczególnych punktach. Postaram się to zrobić jak najszerzej. Nie będę mówił o szczegółach ale takich ramach, które możecie sobie wyobrazić.

✅ 1. Podstawowa rzecz to zatrudnienie swoich pracowników. By móc wyleasingować danego pracownika, musicie go znaleźć na rynku.

🔎Mój biznes polega przede wszystkim na tym, że wysyłam swoich pracowników do zakładów pracy! Te zakłady pracy mają swoich pracowników, mają linie i mają zapotrzebowanie na 20-30 pracowników.

Rekrutacja polega na tym, że my pozyskujemy na rynku pracowników (może być to rynek polski, ukraiński lub inny z całego świata). Zakład pracy poszukuje przykładowo specjalisty. Wyszukuje taką osobę sama, jednak zazwyczaj posiłkuje się takimi firmami, jak moja agencja pracy by ich skutecznie znaleźć. My tych pracowników szukamy, dostarczamy danej firmie/zakładowi i pozostaje jedna kwestia. Czy ten dany pracownik jest zatrudniony u nas i go leasingujemy, czy jednak oddajemy tego pracownika za wartość 1 msc. wynagrodzenia. Wszystko zależy od kwalifikacji i specjalizacji tego pracownika.

✅ Ja się skupię na formie leasingu. Pracownik zatrudniony u nas, my za niego płacimy wszystkie składki. Liczymy godziny, które przepracował na zakładzie pracy i pracodawca zwany pracodawcą użytkownikiem też liczy te przepracowane godziny. On pokrywa wszystkie koszty związane z jego zatrudnieniem. Czyli wynagrodzenie tego pracownika, ZUS pracownika i podatek pracownika. Wychodzi przykładowo ok 22,50 zł. To jest najniższe wynagrodzenie godzinowe. Dodając do tego 2,50 zł naszej marży wychodzi 25 zł. To jest czysty przykład. I taką stawkę godzinową nam firma płaci. W tej cenie my jako agencja musimy się zmieścić ze wszystkimi kosztami związanymi z jego pozyskaniem itd. Jeśli jest 168h w msc. mnożymy to razy przykładowe 25zł/h doliczamy VAT i oni płacą jedną fakturę za całe rozliczenie. My z kolei płacimy tymi pieniędzmi wszystkie ZUSy pracownika i podatki oraz dokonujemy wypłat za te 168h pracy i przyjmijmy, że wychodzi po najniższej krajowej 18,30 zł brutto. Oprócz tego możemy im pomagać w znalezieniu noclegu.🏠

Ale nie możemy pokrywać noclegu.❌ Jeśli zatrudniamy pracownika na podstawie umowy zlecenie to jest to pracownik obcy. On świadczy usługę cywilnoprawną więc my nie mamy prawa dawać mu noclegu. Pracownik musi sobie to sam zapłacić. W wypadku jeśli jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę to my możemy pokryć max. do kwoty 500zł te noclegi. W innym wypadku zostaną naliczone dodatkowe podatki i ZUSy! Zwracajcie na to uwagę! Najlepiej jest aby pracownik dobrze zarobił i było go stać na wynajęcie noclegów. Pilnujcie wysokości jego wynagrodzenia. Jeśli będzie zarabiał zbyt mało, to przestanie mu się to opłacać i od was odejdzie. Tak samo jest z dojazdem.🚗

✅ Solidna dawka wiedzy w filmie!
#agencjapracy #pracownicy #biznes

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm