Zyski i straty przedsiębiorcy – Sprawdź czego jest więcej! [Biznes to my]

0

Wynajmując czas pracy pracownika powinieneś go maksymalnie wykorzystać na potrzeby rozwoju Twojego biznesu – w końcu płacisz za jego pracę i efektywność. Dlatego szukaj ludzi, którzy będą pracowali tak jak Ty!

Wynajmując pracownika po to, aby ten pracownik powielał Twoje czynności. Jednak w taki sposób, aby świadczyć jak najlepszą jakość pracy. Jest to szczególnie istotne, po to aby Twoje przedsiębiorstwo nieustannie wzrastało. Poziom pracy i doświadczenie Twoich pracowników jest niezmiernie ważny.

Pamiętaj – bez pracowników nie rozwiniesz swojej firmy. Tylko przy ich pomocy, działając wspólnie możesz skalować swój biznes. Dlaczego? Gdyż sam wszystkiego nie zrobisz. Ty również musisz mieć czas na załatwianie formalności, spotkania biznesowe oraz własne życie osobiste.

Przy jednoosobowej działalności gospodarczej bardzo trudno jest się rozwijać i skalować biznes. Będąc sam nie masz czasu na rozwój, zwiększanie zasięgu swoich działań – ogranicza Cię brak osób do pomocy. Co w efekcie sprawi, że nie będziesz zarabiał wystarczająco dużo.

WAŻNE: Staracie się waszą pracę powielić – wtedy będziecie mogli odnieść sukces!

Jakie są ZYSKI bycia przedsiębiorcą?

Po pierwsze finansowe. Zyski finansowe jako przedsiębiorca możecie przeznaczyć na rzecz biznesu, ale też na poczet siebie i swojej rodziny. Będąc przedsiębiorcą możecie zmienić swój status społeczny. Jeżeli będziecie mieli pieniądze, będziecie mieli środki na leczenie się. Dzięki temu nie będziecie zależnie od niskiej emerytury. Co więcej, będziecie mogli korzystać z podróży i wakacji. Takie wyjazdy możecie z powodzeniem wpisać w koszty uzyskania przychodu np. organizując tam szkolenia dla siebie i swoich pracowników!

Myśl przewodnia: Wy nie macie oszczędzać 20 tys. zł na wyjazd wakacyjny! Wy macie zarabiać, by móc go zrealizować!

Mając pieniądze możecie kupować samochody. Ale nie dla siebie ale dla firmy i wpisując je w flotę firmową! Co więcej cała eksploatacja pojazdu może być wrzucona w koszty.

Mając pieniądze możecie kupić mieszkanie, dom. Dzięki temu, że macie tam siedzibę i biuro, możecie również wpisać pewien zakres nakładów w koszty. Oczywiście jest to jakaś część waszych nakładów, aczkolwiek jest to zdecydowanie zaleta wynikająca z bycia przedsiębiorcą.

Posiadając pieniądze, możecie spotykać osoby na swojej drodze, którzy również mają pieniądze a co za tym idzie pewne doświadczenie, wiedzę i wartościowe poglądy. Możecie się z nimi spotykać i wymieniać tą wiedzą. Dzięki temu nieustannie się uczycie, a uczymy się przez całe życie. To naprawdę fajna rzecz.

Jakie są straty? Jedynym minusem prowadzenia działalności jest nieustanny obowiązek myślenia. Wy musicie myśleć, planować. Jest też pewien stres związany z prowadzeniem firmy i współpracą z ludźmi.

Podobno mówi się, że przedsiębiorca nie ma czasu na rodzinę. Ale to jest kwestia indywidualna. Są osoby, które prowadzą biznes wspólnie.

Pamiętaj – musisz chcieć sam sobie pomóc. Musisz robić coś systematycznie co sam chcesz, małymi krokami ale do przodu. Pracuj rzetelnie, również pilnuj, aby działali tak Twoi pracownicy.

Jaką formę działalności wybrać? Przedstawiam szczegóły w tym materiale.

Zapraszamy do oglądania odcinka!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200