Strach i marzenia w biznesie! Jak zdobyć Himalaje? [Biznes to my]

0

Temat psychologii jest bardzo interesujący. Wybrałem dwa z wielu istotnych aspektów psychologicznych, które dotyczą każdego z nas w codziennym życiu. Strach i marzenia.

Te dwie rzeczy, są tak naprawdę przeciwnościami, ale równie mocno kierują naszym postępowaniem, a także wpływają na samopoczucie i postrzeganie świata.

Mój kanał jest formą nauki, chcę Was nauczyć czegoś, co mi się udało. Ja również wiele lat temu miałem takie marzenie. Zostać przedsiębiorcą, biznesmenem, aby zwiedzać świat i mieć z tego mega frajdę, by mnie to bawiło. Robiłem co było w mojej mocy aby to osiągnąć. Relacje z ludźmi których poznałem na tej krętej drodze są fantastyczne i pomagają mi się cały czas rozwijać.

Ten kanał ma na celu zaprowadzić Was do lepszej przyszłości. Pokazać punkt w którym jesteście teraz i gdzie możecie dojść słuchając moich rad. Chcę nauczyć Was co robić, aby z miejsca obecnego pójść o wiele wyżej. Ja kiedyś też zaczynałem od przysłowiowego zera. Inni są już na szczycie i pną się wyżej by zdobyć kolejny szczyt.

Ja osobiście dotarłem już do pewnego pułapu, uważam że jestem gdzieś po środku skali. Może nie jestem w przysłowiowych Himalajach, ale tam gdzie jestem jest mi dobrze. I z tego miejsca chce was uczyć i pokazywać jak dość z tego zera na wyżyny biznesu. Ja na te „Himalaje” sukcesu osobiście się nie wybieram, nie mam po prostu takiej potrzeby. To co obecnie mam w zupełności mi wystarcza. Życzę każdemu, by to co udało mi się osiągnąć i zwiedzić również tego posmakował na swojej drodze do sukcesu.

Czy strach i marzenia występują w biznesie? I kolejne pytanie, co to jest marzenie? Każdy z Was ma swoje osobiste marzenia, każdy jest na jakimś etapie życia. Każdy chce zobaczyć, co by było gdyby… To co teraz mówię nie dotyczy stricte biznesu. Trzeba mieć marzenia i te marzenia realizować.

Co trzeba aby je móc realizować? Zrobić pierwszy krok.

Jeśli wychodzicie w podróż trzeba zrobić pierwszy krok i iść do przodu w tej wędrówce. Ostatnio oglądałem bardzo ciekawy wywiad, o człowieku który podjął się Maratonu Safari przez pustynię Sahary. Szedł 126 i pół godziny, miał kryzysy lecz miał też niesamowitą siłę woli. Jego marzeniem było to, aby dojść do mety. Okazało się, że na te czasy (to był 2016 rok) był trzecią osobą, która w tym czasie nie zemdlała i dotarła do końca. On go ukończył i nie zemdlał. Wystarczy czegoś chcieć i skrupulatnie dążyć do celu, aż w końcu się to uda.

Jeśli myślicie, że jest coś do zrobienia, nie zastanawiajcie się tylko starajcie się to spełniać. Co zrobić? Jeszcze raz powtarzam – zróbcie pierwszy krok.

Do czego Was zachęcam? Podzielcie się swoimi sukcesami, niepowiedzeniami. Ja was wspieram i chciałbym dowiedzieć się czegoś od Was, o waszych historiach. Pamiętajcie. Jeśli mnie się udało to i Wam się uda!

Drugi aspekt to strach. Co to jest tak naprawdę strach? Nie spełnimy marzeń bo się boimy? Stale myślimy co sąsiedzi powiedzą lub nasi najbliżsi jeśli nam się nie powiedzie? Inni boją się uczucia porażki przed samym sobą. Kolejni zaś obawiają się braku pieniędzy…

Moja propozycja jest taka: Jeśli masz wątpliwości, nie wiesz tak naprawdę czego się boisz to napisz to na kartce. Weź zeszyt i napisz to. Kiedy tego nie spisujesz to wydaje Ci się, że tego nie ogarniesz. Gdy jednak spiszesz to na kartce wówczas odpowiedzi i możliwe rozwiązania na pewno się znajdą.

W jednym z moich wcześniejszych materiałów mówiłem, że sukcesem jest wiedza. Pozyskuj i zdobywaj wiedzę. Twoim celem jest pozyskanie wiedzy. Ja również kiedyś pracowałem na etacie i nie miałem nawet podstawowej wiedzy biznesowej. Jeśli jesteście biznesmenami jesteście panami swojego czasu. I to chciałem osiągnąć. To był cel, który mi przyświecał w tej drodze. Mój pierwszy krok to porzucenie pracy na kopalni. Dzięki tej decyzji mogłem w końcu się spełniać. Mogłem robić swój biznes! Nawet w momencie kiedy miałem kłopoty finansowe cały czas piąłem się do góry i teraz jestem tam gdzie jestem.

Kiedy zaczynałem, nie miałem szansy pozyskać wiedzy takiej, jaką oferuje Wam właśnie tu, na tym kanale. Staram się uczyć ludzi bo sam jestem praktykiem, człowiekiem biznesu i przedsiębiorcą. Jeśli macie marzenie wyruszyć w świat to pamiętajcie, weźcie plecak i ruszajcie! Najgorszy jest pierwszy krok, ale gdy już go zrobicie będzie Wam lepiej.

Życie jest za krótkie żeby się bać, a strach ma wielkie oczy. Jeśli spiszecie wasze obawy na kartce, to na pewno znajdziecie odpowiedzi jak je rozwiązać. Bo to wiedza jest skarbem, a ja Was będę motywował publikując swoje treści.

Ja Wam szczerze życzę, abyście byli wytrwali i dążyli po sam szczyt Himalajów!

Zapraszamy do oglądania odcinka!

#biznes #strach #marzenia

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200