Różne sposoby na zarabianie pieniędzy! [Biznes to my]

0

Jak można zarabiać pieniądze? 🤑 Każdy robi jakiś biznes❗ Albo ktoś robi biznes w pracy – pracując dla kogoś. Zarabianiem pieniędzy jest też dostawianie zasiłków… w pewnym stopniu tak. My mówimy tutaj jednak o normalnych sposobach zarabiania, czyli:

✅ Zarabianie poprzez pracę dla kogoś
✅ Zarabianie poprzez bycie przedsiębiorcą

Zacznijmy od wersji zarabiania pieniędzy będąc w pracy. Każdy gdzieś pracuje. Załóżmy, że to jest standardowa praca dla pracodawcy. Możecie pracować w różnych prywatnych zakładach pracy, korporacjach, urzędach, instytucjach. Pytanie jest takie. Czy to co robisz w jakimś stopniu Cię satysfakcjonuje, powoduje że jesteś szczęśliwy? Czy to co robisz kieruje Cię do lepszej przyszłości? Czy to robisz spowoduje fantastyczne rezultaty, poprzez które spełnisz swoje marzenia, osiągniesz świetne relacje lub zapłacisz każdy rachunek? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Sposobów na zarabianie pieniędzy jest absolutnie dużo❗ Jednym z nich jest sposób, w którym swój czas wynajmujesz komuś. Zauważ, że jeśli pracujesz dla kogoś to musisz oddać swój czas. Czyli nic innego jak sprzedaż swojego czasu. Przykładowo za godzinę pracy dostajesz 20 zł. Możesz też dostawać za godzinę 50 czy 100 zł. W zależności od tego jakim jesteś fachowcem i w zależności od tego co potrafisz. Zgadza się? Czy tak nie jest? Dlaczego niektórzy zarabiają na h 20 zł, a inni 100 zł? Gdyż jedni są bardziej, a inni mniej przedsiębiorczy.

💼 Bycie przedsiębiorcą oznacza, że:
✅ 1. Musisz chcieć
✅ 2. Nabyć wiedzę i później to realizować

Absolutnie żeby zarabiać, rozwijać się w swoim przedsiębiorstwie lub dążyć do lepszego statusu, awansu w swojej firmie – każdy patrzy co potrafisz. Więc jeśli się nauczysz robić dobrze to czym się zajmujesz to nagle okaże się, że dostaniesz awans. Zamiast 20 zł dostajesz 30 zł/h. Dlaczego? Bo Twoja wiedza jest większa!

📙 Wiedza jest KLUCZEM 🔑 wobec tego co osiągniesz! 📈 To co ja robię na kanale BTM na YT, to jest właśnie to o czym mówię. Przekazuję wiedzę!

Zaczynając swoją karierę zawodową też nie wiedzieliście wielu rzeczy. Tymczasem nabyliście wiedzę i pracujecie za takie, a nie inne stawki. 👍

Jeśli zaczniecie wchłaniać kolejną wiedzę to szefostwo zauważy Wasz postęp i dostaniecie podwyżkę!🤑

Ale pamiętajcie w tej formie jedna rzecz się nie zmieni. Wiecie jaka? Nie zmieni się to, że Wasz czas jest sprzedany innej osobie. Nie jesteście właścicielem swojego czasu osobistego. Tą część Waszych 24h na dobę, część tych h sprzedajecie komuś. Nie macie możliwości sami zadecydować co chcecie zrobić z tym czasem.

Standardowo wstajesz o 7 rano, by o 8 być już w pracy. Zastanów się „Mam kaprys wstać o 9 czy 10.” ⏰ Czy możesz to zrobić? Absolutnie nie. Jesteś zatrudniony, musisz być w pracy – Twój czas jest sprzedany.

W momencie jak zmienisz pracę na PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ i zostajesz PRZEDSIĘBIORCĄ 😎 okaże się, że pracujesz dla siebie! 🤑 A wtedy absolutnie decydujesz TY, jak i kiedy podejmujesz dane zadanie. Teraz pomyślcie sobie. Jestem Panem swojego czasu:

💚 Jeśli masz chęć spać do 9 to śpię.
💚 Jeśli chcę o danej porze pracować do pracuję.
💚 Jeśli chcę mieć o wybranej porze spotkanie biznesowe to je mam.

Pomyślcie, inni pracownicy nie mają takiej możliwości. Oni są zakontraktowani w takich czy innych godzinach. ❌

Dlatego mówię wyraźnie, że jeśli skończysz pracę dla kogoś i podejmiesz bardzo istotną decyzję w życiu: Zostaję biznesmenem/bizneswoman to Ty jesteś właścicielem swojego czasu! Kto chce być właścicielem swojego czasu? Ja, a Ty?

Pamiętaj, że osoba która prowadzi własną działalność może jechać na urlop absolutnie kiedy chce. Osoba, która pracuje dla kogoś nie może jechać kiedy chce. Musi dostać zgodę od swojego przełożonego! 😓

Następna rzecz to finanse. Jaki pracownik pracujący dla kogoś ma wpływ na swoje finanse? Tylko taki, który nabędzie wiedzę i będzie dalej aktywny to ktoś go w pewnym momencie zauważy i da mu podwyżkę. A jeśli jesteś osobą przedsiębiorczą i zaczynasz sam pracować na siebie nagle okazuje się jedna rzecz. Ty decydujesz ile chcesz zarabiać? Jak to możliwe?…

Koniecznie zobacz ten materiał, aby dowiedzieć się dużo więcej!

Chcesz zadać pytanie biznesowe? Potrzebujesz porady na temat swojego biznesu? Napisz na kontakt@biznestomy.pl

#zarabianie #sposoby #biznes

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm