Rozmowa BiznesAlert.pl. Nowe otwarcie Orlenu na Litwie

0

W zeszły weekend odbyło się otwarcie trasy kolejowej pomiędzy Możejkami a łotewskim Renge. W uroczystości wzięli udział najwyżsi przedstawiciele polskiego koncernu paliwowego. Była to dobra okazja, by porozmawiać o tej i innych inwestycjach PKN Orlen na Litwie, o czym w dzisiejszym podcaście Rozmowa BiznesAlert.pl opowiada Bartłomiej Sawicki.

Połączenie kolejowe pomiędzy rafinerią Orlen Lietuva w Możejkach a łotweskim Renge zostało przywrócone po 12 latach, a politycy z Polski i Litwy mówią, że jest to wyraz coraz lepszych stosunków dwóch krajów. Strategiczny kilkunastokilometrowy odcinek ma zwiększyć rentowność drugiej największej rafinerii Grupy Orlen, po obiekcie w Płocku.

Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, na której prezes PKN Orlen opowiedział dziennikarzom o znaczeniu tej inwestycji. Tematem rozmów były też inne działania płockiego koncernu – modernizacja rafinerii, by uodpornić ją na wahania koniunkturalne, oraz rozwój stacji paliw na Litwie, w Polsce, Niemczech, w Czechach i na Słowacji.