Pracownicy to podstawa Twojego biznesu!

0

Dziś chciałbym opowiedzieć o tym kim jest pracownik w firmie. Dlaczego my go potrzebujemy i jak ważną częścią firmy jest ta osoba?

Zanim to zrobię, przedstawię również zarys swojej historii. Moja pierwsza praca to pracownik na kopalni. Wykonywałem obowiązki przełożonego. Pracowałem jako pracownik fizyczny, następnie w dozorze. Jednak szybko uznałem, że wolę zająć się swoim biznesem, być właścicielem swojego czasu i tak się stało. Moje początki to była sprzedaż kaset magnetofonowych w centrum miasta.

Jednak rozszerzając swoją działalność zorientowałem się, że potrzebuję dodatkowego pracownika do pomocy. W tym przypadku mój pracownik stanął ze stolikiem w innym miejscu i powielał wykonywane przeze mnie czynności. To bardzo ważna rzecz – pracownik powinien pomnażać nasz biznes bo robi dokładnie to co my pod naszym nadzorem, pod naszą kontrolą. Wówczas zyski również ulegają pomnożeniu.

Kolejno w moim przypadku rozwijałem swoje biznesy, również sukcesywnie zwiększając ilość pracowników. Przez komis samochodowy, sklepy stacjonarne dotarłem w swojej karierze aż do kierowania agencją pracy tymczasowej. Zawsze swoje działania biznesowe opierałem na pracownikach. To właśnie oni, Ci pracownicy za mnie pomnażali moje zyski i mój majątek – ja nimi kierowałem.

Dziś to ja pomagam innym osobom i doradzam jak pomnażać swój majątek. Będę tego uczył i Was – subskrybentów mojego kanału. Pamiętajcie – sami nie rozwiniecie swojego biznesu, ponieważ samodzielnie nie jesteście w stanie wszystkiego zrobić.

Praktycznym przykładem jest pracownik biurowy oraz administracyjny. Ogarnie on większość bieżących i formalnych spraw, gdzie Ty oszczędzasz czas i możesz zająć się budowaniem biznesu.

Gdzie znaleźć dobrego pracownika? W filmie omawiamy podstawowe źródła pozyskania pracowników.

Czy szukamy pracowników z najbliższego kręgu znajomych oraz w rodzinie?

Musicie zastanowić się jakich pracowników szukacie, jakie obowiązki i wynagrodzenie chcecie im zaoferować.

Jakiego pracownika szukać? Takiego, który będzie najbardziej podobny do Was pod względem umiejętności czy osobowości.

Jakie cechy powinien mieć dobry pracownik?

Ilu pracowników powinniśmy mieć? Zasada jest taka – im więcej pracowników będziemy mieć w firmie o tyle więcej nasz biznes będzie się rozwijał.

Biznes polega na zastępowaniu pracy szefa przez pracownika.

Jednakże istotną sprawą jest też wynajem osób. Wynajmujcie, a nie zatrudniajcie osób zajmujących się specjalistycznymi działaniami. Wy się na ich pracy nie znacie, dlatego też nie możecie stale nadzorować ich pracy. Takimi przykładami są księgowi, prawnicy czy też informatycy. To są osoby ze specjalistycznych branż. Korzystajcie stale z ich usług aby się rozwijać, ale nie musicie ich zatrudniać w swojej firmie.

Ważne są też szkolenia dla pracowników ale i wasze. Należy się kształcić i szkolić w zakresie waszej pracy. Sami się doszkalajcie ale pamiętajcie aby szkolić i ludzi. Wiedza to unikanie błędów i unikanie strat pieniędzy.

Należy też określić wynagrodzenie adekwatne do jego umiejętności, pracowitości, uczciwości. Musicie go ocenić tak jak i siebie. Bowiem wszyscy pracownicy powinni wypracować przychód firmy, aby następnie móc podzielić się dochodem razem z nimi.

Informacja dodatkowa: Poszukuję osobistej asystentki. Więcej sczegółów w materiale!

Zapraszamy do oglądania odcinka!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200