Jednoosobowa działalność gospodarcza VS spółka Z O.O. [Biznes to my]

0

Zakładasz działalność. Jaką formę wybrać? JDG czy jednak spółka Z O.O.? Co jest bardziej opłacalne dla Ciebie i Twojego biznesu?

W poprzednich odcinkach rozmawialiśmy o tym, że chcemy otworzyć własny biznes oraz jak się wyróżnić. Dziś chciałbym omówić i zaproponować jedną z form prawnych dla Waszego biznesu. Czy otworzycie JDG czy spółkę Z O.O.?

✅ Jaka jest gruntowna różnica? Dodatkowo która forma jest ważniejsza? JDG czy spółka Z O.O.?
Oczywiście wybór formy waszej działalności pozostawiam Waszej decyzji. Ale musicie to sobie bardzo przemyśleć. Od tego zależy poziom Waszego bezpieczeństwa. Dlaczego?

✅ Jak się otwiera jednoosobową działalność gospodarczą?
Wiedzy w internecie jest mnóstwo. Jednak nie każdy zna to, co jest najistotniejsze. JDG jesteś Ty – jako osoba. Ty plus cały Twój prywatny majątek wkładasz do biznesu. Możesz powiedzieć „Ale jak to? Przecież mam własne mieszkanie, a biznes prowadzę zupełnie gdzie indziej. To nie jest ze sobą połączone.”

Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie! Pozornie biznes oczywiście robisz na zewnątrz, ale za ten biznes odpowiadasz całym swoim majątkiem! Przy jednoosobowej działalności gospodarczej jeśli prowadzisz biznes, a ten biznes z jakichś przyczyn Ci nie wyjdzie, spowodujesz straty finansowe i staniesz się dłużnikiem to wierzyciele przyjdą do Ciebie, Twojego domu i zabierają absolutnie wszystko co można sprzedać.

✅ I to jest ta najważniejsza różnica!
W spółce Z O.O. czyli z ograniczoną odpowiedzialnością nie masz tego problemu. Prowadząc spółkę Z O.O. nie odpowiadasz swoim majątkiem. Jest to bardzo bardzo ważne.

Te biznesy które prowadzę na JDG tak je prowadzę, aby były bezpieczne. Jednak gdyby zdarzył się problem to odpowiadam całym swoim majątkiem. Tak więc uważajcie na to!

✅ Spółkę Z O.O. dziś otwiera się bardzo prosto. Możecie iść do notariusza lub zrobić to elektronicznie profilem zaufanym. Najlepiej mieć też kontakt do prawnika, gdyż będzie on jedną z ważniejszych osób, które są potrzebne w biznesie. Możecie otworzyć spółkę Z O.O. mając kapitał 5 tys. zł. Co ważne nie musisz mieć tych pieniędzy przysłowiowo w kieszeni! Wystarczy, że tą kwotę zadeklarujesz. Do tego kapitału ta spółka odpowiada. Jeżeli więc zadłuży się na 1000000 zł to odpowiada zaledwie tymi 5000 zł.

✅ Czy Ty jako udziałowiec odpowiadasz swoim majątkiem? NIE! To spółka zaciągnęła kredyty i to ona jest odpowiedzialna. Za prowadzenie spółki odpowiada Prezes! Często jest tak, że właściciel spółki jest jednocześnie prezesem. Wtedy jako udziałowiec nie odpowiadam za długi, jednakże jako prezes odpowiadam, chyba że w odpowiednim czasie zgłosi upadłość tej spółki. Wtedy nie odpowiadam. Tak mówi prawo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do oglądania odcinka!

#JDG #spółkaZOO #porównanie #różnice

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm