Jak zarabiać i sprzedawać więcej?! Praktyczne rady! [Biznes to my]

0

Jak zarabiać więcej? 🤑 Jak sprzedawać więcej? 🛒 W głównej mierze tą wiedzę chcę przekazać ludziom, którzy zaczęli już robić jakiś biznes. Niezależnie czy to jest produkcja, sprzedaż, usługi czy handel.

Zasada jest jedna. Każdy chce zarabiać jak najwięcej! 🏆 Co to znaczy? Czy najwięcej w sensie ilości, czy jednak ze względu na skutek? Bo wcale cale nie oznacza to, że aby wyjść na tym dobrze, to trzeba sprzedawać miliony rzeczy. Ważne, aby skutek był taki, że na końcu jest ta wartość dodana, która sprawia że nasze dochody wzrastają. 📈

W biznesie chodzi o to, aby występował przychód powodujący na końcu DOCHÓD! Bo przychód to jest obrót. Słuchajcie przychodu możecie mieć milion złotych, ale dochód może być ZERO… idąc dalej może wyjść na minusie! 📉 Także z przychodem trzeba uważać.

✅ Dlatego jest kilka ważnych aspektów, które chciałem Wam przekazać. Zależy mi na tym, abyście mieli większy DOCHÓD. Bo jednak przychód jest mało ważny.

✅ Przychód – koszty = DOCHÓD!

Przykład: Firma Apple. 🍎 Ich produkty są bardzo drogie, jednak za tym idzie jakość. Tak więc nie muszą sprzedać miliardów sztuk produktów, ale wystarczy że będą to miliony – ale po bardzo dużej cenie. Co powoduje, że ich zyski są astronomiczne! Docelowym klientem jest klient VIP, bogaty. Przykładowo Samsung oferuje swoje smartfony w górnej półki po kilka tys. ale też modele tanie za 400zł. To zależy, jaką politykę obierze sobie dana firma.

Przedstawiam moje rady:

🎯 1. Rada: Nie sprzedawaj tanio! Nie idź w hurt. Ja nie mam znajomych, którzy robią coś po minimalnych kosztach. Jak chcecie robić bardzo dobre biznesy wasza marża/narzut powinien wynosić kilkaset procent w idealnym przypadku!

🎯 2. Rada: Spróbujcie do danego towaru/usługi dodać otoczkę! Przykładowo przy iPhonie 12 dostałem ładne pudełko, był on ładnie opakowany. Samo pudełko mogło kosztować 20 zł… ale telefon jest ładnie opakowany! Przy sklepie zadbaj o ekskluzywne szyldy, logo, światło itp.! Miałem dwa sklepy, jeden średniej jakości na rynku, inny wysokiej jakości w galerii. I sprzedałem te same produkty dużo drożej! Ja dawałem klientowi ładne opakowanie.

Przemyślcie wszystkie informacje, które zasłyszycie w internecie itd.

🎯 3. Rada: Nie przejadajcie swoich pieniędzy! Pierwsze nadwyżki zainwestujcie w swój biznes. Nie ma czegoś takiego, że nie można się dalej rozwijać. Ja dalej inwestuje w nowe biznesy, dalej pcham tam pieniądze i zarabiam. To powoduje, że firma cały czas się rozwija. „Ten kto stoi w miejscu, się cofa.” Ważne jest by inwestować w rozwój firmy!

🎯 4. Rada: Rozwiąż problem klienta. Jeśli dana osoba szuka rozwiązania problemu to Ty jako sprzedawca powinieneś rozwiązać ten problem. Jeśli dajesz mu rozwiązanie, to on do Ciebie wróci. Każdy ma jakieś potrzeby!

🎯 5. Rada: Obsługa i wsparcie klienta. Tak jak w hotelu 5 gwiazdkowym, powinniście zawsze sprawiać by klient był zadowolony! Jeśli oferujecie wsparcie i chęć pomocy, dokładnie za to klient płaci i jest zadowolony. On do was wróci, bo go wspieracie.

🎯 6. Rada: Buduj zaufanie, uśmiechaj się do klienta.

🎯 7. Rada: Pracuj szybko, załatwiaj potrzeby klienta jak najszybciej. Jeśli możesz zrobić szybciej, to zrób to szybciej. Bo klient będzie czuł się szanowany, jak VIP.

🎯8. Rada: Podglądaj konkurencje. Sprawdź czy konkurencja nie przewyższa Ciebie. Sprawdź czy przy danej usłudze nie ma wartości dodanej! Wartość dodana do produktu zawsze zadziała!

🎯 9. Rada: Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego gniazda. Prowadź drugi, niezależny biznes. Ja prowadzę nawet trzy biznesy. Jeśli prowadzisz drugi biznes to ten biznes działa jako koło ratunkowe! Jeśli jeden Wam upadnie, to wspomożecie się drugim, a nawet trzecim!

🎯 10. Rada: Wchłaniaj wiedzę! Uczęszczaj na spotkania, szkolenia – pozyskuj nową wiedzę i stosujcie ją w biznesie.

Chciałbyś poznać więcej cennych rad❓ Koniecznie zobacz ten odcinek! 👓

PS. Przepraszamy za problemy techniczne z intro na początku filmu!

#zarabianie #sprzedaż #wzrost

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm