Jak zacząć i prowadzić agencję pracy? [Biznes to my]

0

Jak prowadzić własną agencję pracy❓ Jak zacząć? Co robić? 💁‍♀ Nowy temat, który zadała mi Pani Nicola. Pytając o moją główną działalność w której aktywnie pracuje od wielu lat. Mówię wszystkim, że jest to jeden z fajniejszych biznesów, jakie kiedykolwiek robiłem.

Pani Nicola zadała mi kilka pytań, na które chciałbym w skrócie odpowiedzieć, gdyż nie da się tego przedstawić w szczegółach w jednym odcinku. Dziś przedstawię to w skrócie.

❓ Pytanie 1. Jak opracować biznesplan dla agencji i co powinno się w nim znaleźć?

Jednym z podstawowych aspektów jest odpowiedzenie sobie na pytanie – czy będziecie mieli dla kogo ten biznes prowadzić. Idea prowadzenia agencji pracy jest dobra, ale rozpoczęcie tej działalności jest trudne.
Mój kolega otworzył jakiś czas temu własną agencję pracy, nie mając żadnego klienta. Do dziś próbuje ją rozwijać, kibicuje mu bardzo mocno. Jednak jego podstawowym błędem jest to że otworzył agencję nie mając jakiegokolwiek doświadczenia i nie mając także żadnego klienta. Otworzył agencję tylko dlatego, iż usłyszał że to jest dobry biznes. Osobiście odradzam takie rozwiązanie.

📗 Pamiętaj – najpierw patrz z czego żyjesz! W momencie rozwinięcia się o nowy dział 📈 musicie mieć finanse i mieć z czego żyć. Jeśli nie masz przychodów – to idziesz na minus. Jeśli nie masz finansów na rozwój – to będziesz miał problem.

Więc jeśli chcesz prowadzić biznes to najpierw naucz się 🧠 tego co chcesz robić! Dowiedz się jak najwięcej, poszukaj wspólnika🔎 itd.

❓ Na czym polega agencja pracy?
To jest nic innego jak wynajmowanie swoich pracowników 👩‍🏭 👨‍💼 innym podmiotom gospodarczym.

❓ Co to znaczy swoich pracowników?
Takich pracowników, których znajdziecie na rynku, zatrudnicie ich w swojej firmie i będziecie ich leasingować. To jest nic innego jak wynajem. A tymi pracownikami kolejno zarządza pracodawca użytkownik. Czyli szef firmy zewnętrznej, a Twojej firme zapłaci za wszystkie ich godziny + marża + koszty które sobie wyliczysz jedną fakturą.
Cała rekrutacja też polega na sprycie, gdzie tych ludzi znajdziesz. Bo wcale nie jest to takie proste.

Obecnie gdybym miał zaczynać taki biznes, to po pierwsze poszukał bym firmy, która weźmie ode mnie tych pracowników. Następnie zapytałbym jakich pracowników potrzebuje, a kolejno potem ile dostanę za nich za godzinę. Następnie na ile osób jest zapotrzebowanie.

📗 Ilość osób X stawka godzinowa = dowiem się jaki będę miał przychód.
Wynagrodzenie pracowników składa się z 2 podstawowych rzeczy.
– koszt dla nas rozumiany jako jego wypłata, czyli kwota brutto + ZUSy pracodawcy.
– do tego musicie doliczyć jakąś marżę typu 2-3-5 zł / h w zależności od specjalizacji pracownika = to jest Wasz ZYSK.🤑

Załóżmy od jednego pracownika macie 1000 zł i przeznaczyć to na rozwój Waszej firmy, a to jest dosyć dużo. Stawki są dzisiaj dużo niższe. Zasada jest taka, abyście sami zdecydowali jaka jest wasza marża. Dążcie do jak najwyższej, ale gdy będziecie robić to dobrze to każdy pracodawca Wam ją zapłaci. Zapłaci za waszą fachowość. Początkowo zaczniecie od małej, bo będziecie popełniać dużo błędów.

📗 PAMIĘTAJCIE: Jeśli chcesz robić agencję pracy to nie otwieraj formalnie biznesu, tylko najpierw rozejrzyj się za przyszłym klientem. Największym problemem jest pozyskanie nowego kontrahenta.🤝 Oczywiście zrekrutowanie pracowników też jest dość trudne, lecz jest o wiele łatwiejsze niż pozyskanie nowego partnera biznesowego.

📗 Przy agencji pracy jest jeszcze jeden sposób zarabiania pieniędzy. Możecie tych pracowników rekrutować i tak jakby sprzedawać dalej. Czyli wykonujecie usługę rekrutacji nie dla siebie, ale dla innego podmiotu. To przyszły pracodawca po podpisaniu umowy z Wami będzie zatrudniał ich bezpośrednio u siebie i to on będzie płatnikiem wszystkich podatków, a Wam zapłaci za usługę.

Moim zdaniem lepiej jest ich wynajmować 💡 – macie stały, regularny dochód. Jest lepszy niż jednorazowa sprzedaż. Stawki godzinowe za każdym razem są inne!

📗 MOJA ZASADA:
Planowane przychody dziel przez 2, a przewidywane koszty pomnóż razy 4! Z reguły to się sprawdza!

❓ Chciałbyś dowiedzieć się dużo więcej na tematy agencji pracy? Zobacz materiał aż do końca!

W następnych odcinkach pojawią się kolejne zagadnienia związane z tematem agencji pracy!

#agencjapracy #pracownicy #biznes

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 pl
https://twojezdrowie24.pl

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 pl
https://bit.ly/3tgGmSm