Jak rozpocząć biznes w nieruchomościach? Mój sposób! [Biznes to my]

0

Jak zacząć inwestowanie w nieruchomości?🏡 Na co zwrócić największą uwagę❓ Czy inwestowanie w nieruchomości jest dla każdego?🧐

Nieruchomości 🏢 to też jest jeden z najfajniejszych biznesów, które znam. Moi znajomi, którzy zajmują się tym biznesem i naprawdę prowadzą go dobrze. Zarabiają furę pieniędzy.🤑 Naprawdę zarabiają dobrze. Ale nie jest to też takie proste, że od razu po roku zostaniesz milionerem. Nie, nie to tak nie działa. To musi trochę potrwać i musisz naprawdę ciężko popracować, żeby to rozkręcić.💪

📘 Aby zacząć biznes dot. nieruchomości na pewno warto mieć już tą firmę otwartą. Ja jestem zwolennikiem spółek Z O.O. bo tam są niższe podatki i jak handlujesz na tej spółce to do 2 mln Euro masz podatek 9% podatku dochodowego. I to wynika z CITu. To jest dobry podatek 9%, jak nie wybierasz dywidendy w postaci 19% to ten podatek jest okej. Pamiętajcie, że zgodnie z Nowym Ładem będziemy płacić podatek liniowy 19% od JDG + 9% na ZUS. Więc będzie dokładnie to samo jak w spółce Z O.O. A pamiętajcie, że przy spółce Z O.O. nie odpowiadacie swoim majątkiem!

📘 Mój syn zaczął biznes od tego, że najpierw poszedł na szkolenie. Udał się na szkolenie aby zorientować jak sytuacja z takim biznesem wygląda od strony prawnej. Jak to wygląda przy handlu nieruchomościami. Takie szkolenie trwało około 2 tygodnie. Tego się tam nauczył.

Pamiętajcie, aby jednak zacząć cokolwiek robić, musisz spełnić następujące zasady:

✅ Pierwsza rzecz, którą zawsze powtarzam – Absolutnie musisz CHCIEĆ!💪
✅ Druga sprawa, bardzo ważna to jest – Nabycie WIEDZY i wiedzieć jak się go je! 📚

Mój syn przeszkolił się, zdał egzaminy i co dalej? Słuchajcie otworzył biuro. 💼 Wynająłem mu w swoich budynkach część lokalu i tam sobie otworzył biuro. Usiadł do komputera i zaczął szukać.

📘 Pierwszym jego pomysłem było pośrednictwo w nieruchomościach. Czyli jeśli ktoś chce sprzedać, to odszuka kupca, dobije swoje 3% i na tym zarobi. Słuchajcie to trwało jakieś 2-3 msc. i z miernym skutkiem, ponieważ rynek nieruchomości jest bardzo, bardzo nasycony. I jeśli jakaś dana nieruchomość się znajdzie, to od razu zostaje wyłapana przez inne agencje i ciężko cokolwiek sprzedać w ten sposób.

💡 Więc ja mu zaproponowałem: „Weź ode mnie pieniądze, ja Ci je pożyczę, a Ty zainwestuj je w zakup nieruchomości. Jednak takich po zaniżonych cenach”. Jest pełno takich mieszkań zadłużonych, po syndykach, komornikach gdzie możecie iść na licytacje i kupić je w dobrej cenie. Robi tak wiele agencji. I kupujecie taką nieruchomość po zaniżonej cenie.

📘 Więc jeśli nabędziesz takie mieszkanie za gotówkę, to masz na start tańsze mieszkanie o 10-15%. Co za tym idzie te pieniądze możesz zarobić. I co za tym dalej idzie – masz co sprzedać.

❔ Pojawia się więc pytanie: „Skąd mam wziąć takiego ojca jak Ty, jak ma Twój syn? Mój mi nie pożyczy”. To słuchajcie poszukajcie inwestorów. Naprawdę jest sporo ludzi, którzy mają pieniądze na kontach. Dogadajcie się z nim tak, że Wy zarabiacie 50% i dany  inwestor również zarabia swoje 50%. Pojawia się jedna podstawowa rzecz. Po 10 razach Ty nazbierasz określoną ilość pieniędzy, na zarobionych nieruchomościach. 📈 Kolejno potem będziesz mógł kupować te mieszkania sam. Co ważne kupujesz te mieszkania na inwestora, zatem inwestor jest zabezpieczony,✅ że Ty go nie wykręcisz. A Ty szukasz klienta i je sprzedajcie. Prosty dobry biznes. 👍 To jest jeden z fajniejszych sposobów aby zacząć.

Jest jeszcze kilka innych sposobów na zarabianie na nieruchomościach. Chcesz wiedzieć jakich? Zapraszamy do oglądania odcinka!

#nieruchomości #początki #strategia

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 pl
https://twojezdrowie24.pl

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 pl
https://bit.ly/3tgGmSm