Jak robić fajne biznesy w sklepach? Wiem coś o tym! [Biznes to my]

0

Sposób na udany biznes w postaci sklepu?
Ważne jest aby w swojej ofercie mieć fajny asortyment. Dziś spaceruję sobie po Galerii Złote Tarasy i na podstawie widniejących tutaj witryn sklepowych chciałbym mniej więcej Wam doradzić jakie produkty można kupić.

W galerii jest bardzo dużo ludzi, pomimo obostrzeń COVID-owych, każdy przemieszcza się tutaj w celach zakupowym.

Aby otworzyć sklep złotniczy jest to dosyć proste. Najlepiej gdy jesteście z zawodu złotnikiem. Niekoniecznie musicie być jubilerem, gdyż możecie to komuś zlecić. Istotna jest jednak wiedza o samym kruszcu jak np. złoto.
Gdzie można takie złoto kupić? Jeśli zaczniecie handlować złotem na pewno się odezwą do was handlarze, którzy przywożą złoto z Włoch. W Polsce najpopularniejszym rodzajem złota jest właśnie złoto włoskie – żółte. Jakie są narzuty cenowe? Jest to ok 100% – 70% tak według moich szacunków.

Podchodzimy do Sephory, znanej marki z perfumami. Ciekawe jest to, że we Włoszech pod tą samą marką te same towary kosztują ok. 25-30% taniej. Jeśli wyjedziecie do Niemiec to ten sam asortyment kupicie 10-15% taniej. Nie wiem dlaczego towary są droższe skoro została zniesiona opłata akcyzowa, a w naszyj kraju zarobki są zdecydowanie mniejsze.

Dlaczego sklepy w galeriach handlowych mogą się utrzymać? Gdyż jest tutaj multum ludzi, którzy czegoś szukają i coś kupują, mimo że ceny są wyższe niż w innych sklepach np. na rynkach miast.

Jeśli szukacie fajnych towarów do swoich sklepów zapoznajcie się z ofertą takich punktów jak:
Centrum Hurtowe Ptak pod Łodzią w Tuszynie,
Maxim pod Warszawą obok Janek.

Tam są potężne hurtownie, gdzie hurtownicy sprowadzają towar i po cenie hurtowej możecie zakupić hurtowe ilości towaru. Tam macie praktycznie wszystko czego potrzebujecie i co znajdziecie w galeriach. Prywatnie też możecie sobie coś kupić w detalu.

Inny przykład ciekawego pomysłu. Zegarki – sam kiedyś handlowałem takimi produktami. Żaden problem aby móc otworzyć sklep z takim asortymentem, lub innymi produktami tego typu i biżuterią. Jest wiele hurtowni i przedstawicieli handlowych, którzy się tym zajmują.

Wittchen. Marka powstała około 20 lat temu, kiedy sam aktywnie działałem w handlu. Początkowo sprowadzali portfele z Chin. Tak samo torebki. Maka ta specjalizowała się tylko i wyłącznie w galanterii skórzanej. Historia jest taka, że dwóch braci wyjechało do Chin i zaczęli sprowadzać i sprzedawać produkty pod marką Wittchen. Początkowo w małym nakładzie, a następnie coraz większym. Mieli bardzo dużą zyskowność. Portfel za 1 Euro sprzedawali za 10 Euro.

Także pamiętajcie że bardzo ważna jest duża zyskowność. W tych czasach zdecydowanie trudniej osiągnąć jaki poziom zyskowności jak kilkanaście lat temu. Jednak nadal ona powinna utrzymać się na poziomie narzutu ok 200%. Przykład: Coś kupujecie za 10 Euro to sprzedajecie za 20-25 Euro w hurcie. Tak więc narzut musi być jednak dosyć wysoki.

Przykładem dużej zyskowności jak i marżowości jest firma Apple, która sprzedaje towary z dużym zyskiem. Przykładowo sprzęt tej marki jest kilkukrotnie droższy od odpowiedników innych marek. Pojawia się drobna różnica w technologii ale też wizerunku. Narzuty są więc dużo dużo wyższe i przez to firma Apple jest jedną z najbogatszych firm na świecie.

Wojas to jest kolejna firma z odzieżą skórzaną z którą handlowałem. Oni przywozili do mnie też galanterię skórzaną i buty. Jest to polska firma mają bardzo fajną galanterię skórzaną.

Dlaczego pokazuje Wam te sklepy? Po to abyście mogli również spróbować otworzyć taki sam sklep. Wy także możecie handlować takimi produktami, wystarczy zaopatrzyć się w nie w hurtowniach. Jeśli znajdziecie dobry towar i dobrą usługę oraz potraficie dostać za tą dobrą cenę nie powinniście się wahać.

Jak wejść do galerii handlowej? Powinniście skontaktować się z osobą, którą komercjalizuje dane miejsce. Następuje wycena.

Ja osobiście bardzo zachęcam do otwierania takich sklepów. Co ważne, jednak należy brać pod uwagę to czy dana galeria jest dobra. Nie otwierajcie punktów w mało uczęszczanych miejscach bo nie będzie ruchu i stracicie pieniądze.

Kolejna polska firma CCC. Firma ta produkuje własne produkty w kraju ale też sprowadza skórę z Chin i Bangladeszu, szyją tam taniej.

Firma Ochnik, oni też specjalizowali się w szyciu galanterii i odzieży skórzanej. Obecnie przerzucili się na produkty z włókniny, gdyż odzież skórzana wychodzi z mody.

Dowodem jest więc to, że takie firmy mogą się utrzymać i prężnie działać. Dlatego też gorąco zachęcam Was do bycia przedsiębiorczym i do podejmowania własnych działalności gospodarczej. Sam po sobie wiem, że mi się ta droga opłacała i zarobiłem trochę pieniędzy.

Zapraszamy do oglądania odcinka!
#biznes #sklep #galeria

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200