Jak otworzyć WŁASNY BIZNES? Najważniejsze tematy dla przedsiębiorcy!

0

Prowadzenie własnego biznesu to wspaniała szansa na uzyskanie wolności finansowej.
Jednakże bycie przedsiębiorcą wymaga wielu istotnych cech: przedsiębiorczości, kreatywności ale przede wszystkim pracowitości. Nie jest to droga dla każdego, ale możecie sprawdzić czy macie tzw. „żyłkę do biznesu”. To również ryzyko przy procesie pomnażania swojego majątku, a także znacznie dłuższy czas codziennej pracy, nie 8h a często 12-14h dziennej pracy nad budowaniem swojej firmy.

Kilka możliwości prowadzenia działalności gospodarczych
– jednooosobowa działalność gospodarcza
– spółki ZOO, spółka ZOO komandytowa

Co trzeba zrobić, aby otworzyć 1 osobową działalność gospodarczą? Tak naprawdę wystarczy wykonać prosty krok – którym jest wizyta w urzędzie. Tam odpowiednie osoby wprowadzą dane do rejestru i zarejestrują naszą działalność. Istnieje też alternatywna opcja – rejestracja elektroniczna.

Istotne są też praktyczne kroki, które minimalizują ryzyko strat w prywatnym majątku – głównie warto je podjąć w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Jest nią ustanowienie rozdzielności majątkowej.

Spółka ZOO – różniąca się znacząco od jednoosobowej działalności tym, że prowadząc taką spółkę czyli będąc jej prezesem lub członkiem zarządu nie jesteście z nią związani własnym majątkiem. Wy macie swój osobisty majątek, a spółka oddzielny. Dlatego też nigdy nie będziecie odpowiadać za długi spółki swoim własnym majątkiem. Niestety musimy liczyć się z minimalnie większymi kosztami prowadzenia takiej działalności w tym kosztami księgowości.
Aby założyć spółkę ZOO najlepiej udać się do notariusza aby dopilnować wszystkich ważnych spraw.
Spółka musi być zarejestrowana w KRS. Obowiązuje tutaj opłata na poczet wpisania spółki oraz opłaty notarialne.

Dowiecie się także czym tak naprawdę jest NIP i jakie są sposoby opodatkowania. Wspominamy także co to jest ZUS. Aby uzyskać odpowiednie numery mamy czas 7 dni.

Charakteryzujemy także poszczególne typy podatków tj. podatek dochodowy i jego rodzaje
– podatek progresywny
– podatek liniowy – stały 19%

Pamiętajmy że jest taki podatek jak ryczałt i karta podatkowa, a także podatek od osób prawnych.
Istotne jest to, że musimy zastanowić się z każdym początkiem roku przy jakim podatku chcemy zostać, ponieważ później w ciągu roku nie można go zmienić.

Musimy pamiętać, aby jasno określić typ działalności naszej firmy, zawsze musimy to wpisać w rejestrze w postaci kodów PKD. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby określić kod główny PKD, ale też można z powodzeniem wpisać inne poboczne kody PKD.

WAŻNE: Warto jest wpisywać jak najwięcej kodów PKD. Tylko one mogą pozwolić Wam na prowadzenie firmy w wielu branżach i zakresach.

Kolejny istotny element do współpraca z księgowością, to znacznie ułatwia sprawę, a na pewno wtedy gdy nie jesteście doświadczeni.

Wspominamy też o podatku VAT.

Poruszamy także temat biznesów Pana Mirka – premierowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu jako kompletny projekt wraz ze sklepem, czy też branża fotowoltaiki, agencji pracy lub usług noclegowych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do oglądania odcinka!

#Biznes #BądźPrzedsiębiorcą #PraktyczneRady

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200