Jak otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą? [Biznes to my]

0

Przedstawiam Jak otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą, nadmienię też małe problemy jakie z tym się wiążą. Pamiętajcie, że możecie również wybrać formę spółki Z O.O., aczkolwiek dziś odłożę ją na bok (w poprzednim materiale dużo o niej mówiłem) i w tym materiale skupię się na JDG.

Pokaże parę wskazówek jak się otwiera jednoosobową działalność gospodarczą i jakie kroki powinniście zrobić! Pamiętacie, opowiadałem że aby coś zrobić to należy:
1. Po pierwsze chcieć!
2. Po drugie święta, niezbędna wiedza!

Mam nadzieję, że tym stylem dojdziecie do lepszej przyszłości z którą wiąże się status społeczny.
Pamiętacie czym jest status społeczny?

Każdy chce być:
– bogaty
– zdrowy
– mieć fajne relacje z ludźmi

Jak otworzyć 1 osobową działalność gospodarczą? To jest 1 krok by zmienić swój status społeczny.
Jeśli jesteś pracownikiem, studentem, a tym samym masz plan zostać biznesmenem, przedsiębiorcą – zmienić swój status społeczny. Mieć super dom, jeździć fajną furą, wypoczywać na wakacjach, nie mieć problemu z rachunkami i mieć wszystkie rozwiązane problemy… Ja też to przechodziłem. Tak, kiedyś też byłem małym przedsiębiorcą! Teraz jaki jestem? Jakiś. Myślę, że nie mały, nie jestem też mega ogromny ale chce Wam przekazać WIEDZĘ i myślę że mi się to uda!

Przyjmijmy, że podjęliście już decyzje o założeniu firmy, wiecie co chcecie robić. Co dalej?

1. Pierwszy krok – Idziecie do urzędu miasta, tam zgłaszacie się jako przedsiębiorca.

Pamiętacie, że przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem. Niestety… Prowadząc biznes jako 1 os. działalność gospodarcza odpowiadasz całym swoim majątkiem i gdy będziesz miał problemy, twój majątek nie będzie chroniony.

Co jest ważne – Nazwa. Wymyślcie sobie jakąś nazwę która identyfikuje się tym co robicie. Spróbujecie aby ta nazwa była jakaś, bo ta nazwa będzie zawsze Was identyfikować. Ja w swojej karierze miałem przeróżne nazwy „ABI” „Miroperli”. Ale marka była, do tego było logo, torebki, opakowania, szyld. Wszystko to Was identyfikuje, po co? Aby się wyróżnić. Niech ta nazwa będzie jakaś, ale nie byle jaka. Starajcie się zrobić to fajnie, ale nie kopiować znanych brandów.

Pamiętajcie, że jeśli się rozwiniecie, a Wasza nazwa okaże się jakościowa to później możecie ją opatentować.

W jednoosobowej działalności gospodarczej zawsze występuje szyk: nazwa firmy, imię i nazwisko.

Później we wniosku podajecie istotne informacje podajcie adres oraz siedzibę firmy. Możecie to zrobić i u siebie w domu np. wydzielając kawałek pokoju/mieszkania. Jest to ważne, bo później na ten adres będzie trafiać do Was cała korespondencja z różnych instytucji i urzędów. Pamiętajcie, adres prywatny i adres siedziby firmy może być ten sam! Choć możecie to rozdzielić i wynajmować jakiś lokal. Jest też coś takiego jak wirtualne biuro. Płacicie 100/200 zł msc. a oni zbierają całą korespondencję z miesiąca, odbieracie to lub jest to wysyłane i na tym polega ich praca.

2. Następnym miejscem jest księgowość. Ba, powinniście nawet przed założeniem działalności znaleźć księgową! Dlaczego? Musicie mieć kogoś, kto będzie Wam prowadził rachunki. Ktoś, kto będzie reprezentował Was przed urzędami skarbowymi, ZUSem i obliczał podatki. Wy na początku swojej drogi nie znacie się na tym! Księgowa jest więc pierwszą osobą, która jest niezbędna! To nie są duże pieniądze max 200/300 zł.

3. Zgłoszenie do Urzędu Skarbowego. Po co tam idziecie? Każdy człowiek w Polsce ma dwa numery: PESEL. Ale w urzędzie skarbowym jest NIP. Czyli numer identyfikacji podatkowej. Po tym numerze US będzie Was identyfikować. Jest to 10 cyfr. Zawsze ten numer będziecie mieć na fakturach. Biorąc FV podajecie zawsze NIP. Jest potrzebny do rozliczenia podatku firmy i osobistego.

4. Następny urząd to ZUS. Pamiętajcie to się płaci tylko w 1 os działalności gospodarczej! W spółkach, jeśli chodzi o ich właścicieli tego ZUSu już nie ma. Co miesiąc płacisz kasę za siebie (JDG) i za pracowników.

I od tego momentu możecie oficjalnie zacząć działać! Możecie świadczyć usługi, prowadzić produkcję, handlować.

Dobry biznes to taki, gdy można go skalować.

Na początku działania dostaniecie ulgę przez pierwsze 6 msc. – 300 zł.
Później płacicie ok. – 700 zł przez okres 12/24 msc.

Później będziecie płacić pełen ZUS w okolicy 1600 zł.

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm