Jak otworzyć działalność gospodarczą? [Biznes to my]

0

Co zrobić by zmienić swój status społeczny? Jak być Panem swojego życia i mieć więcej czasu?
Odpowiedzi na te pytania przekazuje Wam na tym kanale. Uczę Was jak skutecznie zmienić swój status ze zwykłego pracownika etatowego na przedsiębiorcę. Czy jest to możliwe? Da się! Jak tylko będziecie tego chcieć, to faktycznie możecie to osiągnąć.

Przykładowo ostatnio spotkałem się z młodym chłopakiem, 25 latkiem który chce coś robić. Zwrócił się do mnie i ja mu w tym pomagam. Postanowił pójść za moim przykładem i otworzył agencję pracy. Wydawało mu się, że ja i on to konkurencja. Jednak ja mu powiedziałem: Polska jest tak dużym krajem, że nie zjesz całego tortu. Co to znaczy? Każdy robiąc coś odpowiednio dobrze zyska swoich własnych klientów i ma szansę się rozwinąć niezależnie od konkurencji.

Tak więc co zrobić by osiągnąć sukces? Przede wszystkim trzeba chcieć coś zrobić. Jeśli nie będziemy czegoś chcieli to na pewno nam się to nie uda. Przykładowo jeśli ja chcę otworzyć kolejną działalność gospodarczą to nastawiam się i działam tak, by mój plan stał się faktem. Tak więc zapytajcie samego siebie, czy wy chcecie? Tak więc jeśli czegoś nie czujecie, to tego nie róbcie, pozostańcie na etacie. Ja jestem na takim etapie, że uczę ludzi i szczerzę lubię to robić.

Jeśli powiecie więc tak, chcę coś robić to kolejnym krokiem jest zastanowienie się co chcemy zrobić. Jaką działalność o jakiej branży? Sami musicie sobie odpowiedzieć na te pytanie. Jednak zanim podejmiecie decyzję zapytajcie się samego siebie: Czy ja się na tym znam? Czy jesteście dobrzy w tym co chcecie świadczyć? Jest to podstawa udanego biznesu. W tym co będziecie robić musicie być dobrzy, bardzo dobrzy albo powiem więcej. Musicie być fenomenalni w tym co robicie!

Co dalej? Myślimy jaki rodzaj działalności chcemy wybrać. Czy będzie to spółka Z O.O. czy też jednoosobowa działalność. Tutaj musicie jednak sami dokonać wyboru. Ale moja szkoła jest taka: Jeśli chcecie otworzyć biznes zastanówcie się jak duży w skali będzie wasz biznes? Czy będziecie brać kredyty, jak duże one będą, czy też będziecie ubiegać się o dotacje?

Minusem 1 os. działalności gospodarczej jest to, że cały czas prowadząc ją odpowiadacie swoim majątkiem. Oczywiście prywatnym. Plusem i przewagą jest to, że jest to stosunkowo proste.

Przy spółce Z O.O. specjalnej różnicy w faktycznym prowadzeniu działalności nie ma. Tutaj największa różnica to odmienny sposób prowadzenia księgowości. Zaletą jest to, że przy spółce nie odpowiadacie całym swoim majątkiem gdyż jest to osoba prawna. Musicie jedynie być w gotowości by wnieść kwotę 5000 zł do spółki, początkowo tylko deklarując gotowość jej wniesienia.

Jeśli więc zdecydowaliście się na jednoosobową działalność gospodarczą pierwszym krokiem jest wizyta w urzędzie. Tam rejestrujecie swoją działalność wypełniając prosty druk.

Co ważne: Wpisujcie wszystkie potrzebne Wam kody PKD. Moja osobista rada: wpiszcie dużo różnych kodów, jakie tylko uznacie, że mogą Wam się przydać.

Kolejny krok to wizyta w Urzędzie Skarbowym – tam otrzymacie numer NIP, który jest niezbędny do prowadzenia firmy.

Przy wyborze spółki Z O.O. udajecie się do notariusza, zakładacie taką spółkę w formie jednoosobowej, 100% udziałów dla siebie. Za prezesa bierzecie siebie i będziecie kierować niewidzialną osobą prawną, którą jest spółka, będziecie jej przedstawicielem. Będziecie zarządzać tą spółką tak jakby w jej imieniu. Jeśli decydujecie się na spółkę Z O.O. musicie pamiętać o przepisach wywodzących się z prawa spółek handlowych. To kompletnie inna forma niż jednoosobowa działalność w kontekście księgowości i załatwiania spraw. Istotne jest to, że zanim spółka zostanie wpisana przez sąd do KRSu ona nie istnieje. Zanim jednak zostanie tam wpisana Wasza spółka przybiera status: spółka Z O.O. w organizacji.

Jak już macie tą nazwę, spółkę powołaną idziecie do Urzędu Skarbowego po NIP. I tutaj jest to koniec 🙂 Do ZUSu jej nie zgłaszacie :). Dzięki temu możecie sporo oszczędzić. Co jeszcze? Musicie iść do księgowego. Macie kwotę z ZUSu w kieszeni bo go nie płacicie. Mimo, że koszta księgowości są sporo droższe, to będziecie mieć na to budżet bo nie opłacacie tutaj ZUSu. Wszystkie istotne sprawy należy wykonywać przez notariusza i sąd.

Reasumując, jeśli macie robić biznes to ja sugeruję spółkę Z O.O. ale wtedy kiedy pojawia się ryzyko wynikające z kredytami. Jeśli nie to.. zostaje jednoosobowa działalność gospodarcza.

Jeśli kredyt to macie na tym zarabiać. Jednak starajcie się nie mieć kredytów. Bierzcie kredyty w spółkach Z O.O.

Zapraszamy do oglądania odcinka!

#działalnośćgospodarcza #zakładaniefirmy #przedsiębiorca

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200