Jak otworzyć biznes z tanimi noclegami? Wynajem na krótkotrwałe pobyty! [Biznes to my]

0

Jak otworzyć biznes wynajmu mieszkań na cele krótkotrwałego zakwaterowania? ⏳ Czyli tanie noclegi!🛏️ Dziś chciałem krótko opowiedzieć o biznesie jakim jest tanie noclegi!🛏️ Jeden z prostszych biznesów, jakie możecie robić. Sam mam na dzień dzisiejszy około 500 łóżek rozrzuconych w różnych miejscach. Mianowicie opiera się to na tym, że wynajmujecie noclegi krótkotrwałego zakwaterowania.⌚

Czyli NIE JEST❌ to działalność hotelowa, ale bardzo bliska.🧐 Hotele działają nieco na innych zasadach. Gdybyście określili się jako hotel to wchodzicie automatycznie w inne przepisy. Usługa krótkotrwałego zakwaterowania – tak to się nazywa, to jest nic innego jak tanie noclegi. To jest widoczne wszędzie. Wynajmujecie noclegi pracownikom, czyli firmom które mają swoich pracowników, którzy są w delegacjach. Ci pracownicy muszą gdzieś spać. I ma to być JAK NAJTANIEJ!💰 Jak jest drogo to firmy z tego rezygnują, gdyż szukają tanich noclegów.

📙 Jakie to są te tanie noclegi?🛎
Ogólnie jest to jakiś pokój, ogólnie mówiąc 2 łóżka, szafa, biurko, łaźnia na korytarzu, kuchnia na korytarzu, parking – to jest wszystko!
Coś takiego możecie robić i świadczyć w blokach – możecie wynająć jakieś mieszkanie, przykładowo M4 gdzie będą 3 pokoje. I w każdym będą po 2 osoby. Łazienka jest, kuchnia również. Więc zarabiacie na tym jakieś 3 tys. zł. 💵 Za wynajem zapłacicie 1500 zł, 500zł jakieś koszta nieokreślone. Wynik – 1 tysiąc zł na czysto.💰 Następnie weźmiecie powiedzmy 10 takich nieruchomości i macie co miesiąc 10 tysięcy! 🤑

Prosty biznes przy małej skali. Przy większej skali niestety zaczynają się już kłopoty. Trzeba mieć wtedy konserwatorów i tak dalej. Ale też są wtedy większe pieniądze.

📙 Zasada jest prosta. Jeśli macie jakiś pusty dom, lub macie trochę kapitału aby wynająć budynek i nieco go wyremontować to jest to dla Was. Wynajmujecie dom i odnajmujecie go w pokojach. Tak samo jeśli macie mieszkanie.
Jest to lepszy biznes oferując wynajem pokoi dla pracowników niż studentom. Bo student wynajmuje średnio pokój przez 9 miesięcy i płaci 500 zł za pokój. A Wy wynajmując pokoje pracownikom będziecie brać od nich 500 zł za łóżko, lub więcej. Więc jest to fajny biznes i przemyślcie czy jesteście w stanie to zrobić. A ja myślę, że możecie!

Ten temat jest na prawdę o wiele szerszy, ale daje Wam dziś krótką wrzutkę, jak możecie zacząć zarabiać na noclegach.

⚠ Pamiętajcie jedną rzecz, gdy prowadzicie działalność gosp. to do kwoty 20 tys. zł możecie prowadzić działalność bez kasy fiskalnej.📇 Ale później jak zaczniecie szerszą sprzedaż bez faktur, to musicie zainwestować w kasę fiskalną! To jest szerszy temat, ale nie zapominajcie o tym by nie wpaść w problemy! Gdy jest przychód nieudokumentowany to 20 tys. zł = kasa fiskalna! 📇 Posiadanie kasy fiskalnej nikomu nie przeszkadza, wręcz dostaniecie na to ulgę.

💡 Takich pomysłów postaram się podsyłać Wam więcej. Poza tym staram się Wam indywidualnie pomagać. Jestem otwartym człowiekiem, chętnie wspieram radą osoby, które są zaangażowane i którym się chce. Tak więc piszcie Wasze propozycje na kolejne tematy do odcinków w komentarzach lub przez e-mail!

Zapraszamy do oglądania odcinka!
#tanienoclegi #noclegi #pracownicze

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 pl
https://twojezdrowie24.pl

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 pl
https://bit.ly/3tgGmSm