Jak oszczędnie prowadzić firmę? [Biznes to my]

0

Zastanawiałeś/aś się jak oszczędnie prowadzić biznes? Jak nie narażać się na zbędne koszta i wydatki? Wiele osób tego nie wie i trwoni swoje pieniądze w najlepsze! Moje 35 letnie doświadczenie w biznesie powinno Was przekonać, że mówię i wiem. Zdradzę Wam mój przepis jak oszczędnie prowadzić biznes! 🤑

✅ Jedną z podstawowych rzeczy prowadzenia biznesu jest liczenie kasy. Każdy potrzebuje wiedzieć ile zarabia. Ja wychodzę z założenia, że nie należy oszczędzać, ale trzeba przede wszystkim zarabiać. Ja robię tak – staram się zarobić pieniądze, ale też liczę gdzie wydaje i staram się i tych pieniędzy nie wyrzucać w błoto.

Czy jest różnica między byciem oszczędnym, a zarabianiem❓ TAK❗ Przykładowo można zbierać fundusze, aby wyjechać na wczasy. Można też zarabiać i tak samo wyrzucać pieniądze w błoto. Sumując obie sytuacje, są to działania, które powodują, że nie mam oszczędności finansowych. 🙁

❌ Dużo osób mówi „Muszę zaoszczędzić bo zbieram pieniądze na wakacje”.
✅ Mówię do nich: „NIE, Ty zarabiaj, a nie zbieraj pieniądze! Myśl, kombinuj i dojdź do statusu! Bogactwo, zdrowie i relacje to Twój punkt docelowy. To jest Twój klucz, który pozwoli Ci żyć tak jak chcesz.” 📈

Ludzie którzy mało zarabiają mało ciągle oszczędzają… Żyją w niepewności czy gdzieś pojadą, bo tych pieniędzy nie ma. 📉 Zarabiajcie kasę! Nie wyrzucajcie jej bez bez potrzeby. Ważna jest też optymalizacja podatkowa. Wydawanie pieniędzy może wyglądać w różny sposób. Jeśli masz przemyślane wydatki to sytuacja wygląda tak, że pieniądze zostają Ci w kieszeni i możesz je wydać np. na wakacje, na Twój rozwój itd.

📗 Mój system zarabiania pieniędzy jest prosty. Ze 100% które zarobię: 80% reinwestuje w firmę, a 20% konsumuje.
Proste, przydatne, sprawdza się. Ta inwestycja 80% powoduje kolejny rozwój i tak dalej. 📈 Ten rozwój się napędza – kwestia skali.

📗 Jednym z podstawowych sposobów generowania oszczędności jest prowadzenie działalności w formie spółki Z O.O. Czemu tak? Założenie spółki Z O.O. jest bardzo proste. Wprowadzacie kapitał zakładowy 5 tys. zł i działacie. Co ważne tam opodatkowanie jest 9% do przychodu 2 mln. Euro. Pamiętajcie przychodu czyli obrotu. Czyli firmy mikro, małe, średnie świetnie się w to wpisują. Często mówię, że wszystkie koszty związane z Waszym życiem może ponieść spółka. Absolutnie w 99% Waszych kosztów można to wszystko wpisać na spółkę. Od leczenia, zakupów ubrań, jeżdżenia i zakupu samochodu po inne. Możecie to robić na spółce Z O.O.
Przez Nowy Ład macie problem oszczędnie prowadzić biznes w formie w JDG. Od razu wpadasz w 17% podatku… w spółce Z O.O. Jest 9%. Więc na samych podatkach przy spółce jest wielka różnica. Co więcej w JDG płacicie ZUS, a prowadząc spółkę tego NIE MA! To tylko kilka z jasnych i atrakcyjnych korzyści formy spółki Z O.O. jako idealnego modelu dla Twojej działalności gospodarczej.

📗 Chciałbyś poznać wszystkie cenne rady? Koniecznie zobacz cały materiał i dowiedz się jak oszczędzać prowadząc udany i pewny biznes!

Zapraszamy do oglądania odcinka!

#oszczędność #biznes #oszczędnafirma

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm