Jak nie stracić a zarobić w 2021 roku? Mój sposób!

0

Ten film to solidna dawka wiedzy! Za nami rok 2020, czas pełen komplikacji i problemów spowodowanych pandemią. Jednakże przed nami cały rok 2021, który również nie będzie należał do najłatwiejszych.

Wiele osób straciło swoje przychody, a nawet majątki swojego życia. Nie powinniście się załamywać, lecz pomyśleć jak zabezpieczyć swój majątek. Co więc robić, aby nie stracić a zacząć zarabiać? Jeśli dana osoba lub firma nie zarabia, to trzeba to zmienić…

Rok 2021 to rok wyzwań. Co zrobić aby był pomyślny? Przede wszystkim trzeba chcieć zmienić swoje myślenie, by zarabiać a nie tracić pieniędzy. To jest trudne ale bardzo ważne.

Czego NIE robić w 2021 roku?
Nie brać kredytów – Jeśli nie macie stabilizacji finansowej. Trzeba postawić sobie „grubą kreskę” i zacząć od zera. Nie brać kolejnych kredytów i pożyczek lichwiarskich na spłacenie swoich zobowiązań.

Trzeba liczyć swoje pieniądze. Nie przejadaj pieniędzy, które zarobiłeś kilka lat wcześniej. Myśl mądrze, jeśli nie zarabiasz tyle samo co kilka lat do tyłu. Ulokuj środki tam gdzie będą na Ciebie zarabiać.

Czy brać samochód na leasing? Można, pamiętajcie tylko aby nie był to najem długoterminowy – to się nie opłaca. Lecz najtańszą formą jest kredyt, tym bardziej że przy takiej formie samochód jest wasz, a w przypadku leasingu, gdy będziecie zalegać z ratami samochód wam odbiorą. Co ważne, jeśli zbliża się czas wykupu pojazdu najlepiej go wykupić. Jednakże moim zdaniem najlepiej kupić samochód 2,3 letni lub wziąć go na kredyt. Ja nigdy nie brałem leasingu. Wolę kupić 2 samochody osobowe w cenie jednego nowego, bo one na mnie pracują. Tym bardziej, że kupuję pojazdy za swoje pieniądze. Nie w leasingu…

Czy brać kredyty hipoteczne? Tak. Można je zakupić, ponieważ jest to rzecz którą potrzebujecie. Tym bardziej, gdy będziecie prowadzić tam swoją działalność. Jednak pamiętajcie, że biorąc kredyt musicie mieć środki na pokrycie raty i na życie. Ja osobiście biorę nieruchomości na kredyt, ponieważ ten budynek jest od razu mój i muszę jedynie płacić regularnie raty. Jednak biorę kredyt wtedy, gdy budynek zarabia dla mnie więcej niż wynosi sama rata.

Ważna sentencja? Nie mieć długów! Spłacajcie jak najszybciej swoje zobowiązania. Jak jest człowiek wolny od długów, to dobrze się robi biznes! Jeśli chodzi o kredyty to można je brać, ale one muszą na Ciebie zarabiać. To jest jedyny, słuszny powód aby brać kredyty.

W roku 2021 zastanówcie się, jak będziecie prowadzić swój biznes. W filmie tłumaczę w sposób konkretny jak to robić.

Opisuję 3 typy działalności: Usługi, Handel oraz Produkcja

Działalność jednoosobowa, spółka Z O.O. Jaką formę wybrać? Również o tym mówię.

W co inwestować w 2021 roku? Najważniejsza jest wiedza! Prowadząc biznes, musicie się na nim znać. Poza wiedzą związaną z tym co robicie, musicie też mieć wiedzę około biznesową.

Najlepiej mieć co najmniej dwa biznesy. Jeżeli jeden z nich stoi tak jak przykładowo obecnie restauracje, hotele to inny biznes pracuje i pojawiają się dochody.

Redukcja kosztów. Sprawdźcie na swoich rachunkach bankowych w historii przelewów za co płacicie. Na pewno znajdzie się coś, co możecie zredukować. To plan gospodarczy waszego biznesu. Zawsze musicie liczyć.

Zastanówcie się również w co możecie zainwestować. Odkładajcie wolne środki i inwestujcie. Ja wolę zainwestować w pieniądze na które mam wpływ np. nieruchomość. Odradzam wkładanie pieniędzy tam, na co nie macie wpływu.

Pamiętajcie również o remamentach w swoich działalnościach. Na koniec każdego roku rozliczeniowego powinniście sprawdzać czy wasza forma opodatkowania jest dla was opłacalna.

Istotni są też pracownicy w waszej firmie. Starajcie się aktywnie współdziałać, także w sposób pracy najemnej. Zlecajcie na zewnątrz to czego nie lubicie robić i też to na czym się nie znacie.

Wartość inwestycji jest taka, że w cokolwiek inwestując, po 5 a maksymalnie 7 latach powinna się ona Wam zwrócić.

W filmie mówię też o jednym z moich aktywnie rozwijających się biznesów związanym ze zdrowiem – portal Twoje Zdrowie 24 eu. Wspominam również temat sklepu internetowego: Sklep Twoje Zdrowie 24. Kolejny nasz biznes dotyczy zagadnienia związanego z branżą opiekunek osób starszych oraz dzieci.

Pierwsza zasada to chcieć! Reszta pójdzie łatwo. Inwestujcie też w siebie w swój rozwój osobisty. W wiedzę, ale też w swoje aktywności. Poszukujcie też wartościowych wspólników.

Zapraszamy do oglądania odcinka!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200