Jak być lepszym od konkurencji? Moje rady! [Biznes to my]

0

Czy znasz swoją konkurencję? 🤔 Wiesz jak ważna jest konkurencja? Czy badasz co robi Twoja konkurencja? Słowo KONKURENCJA❗ Słuchajcie z tym tematem jest związany każdy biznes! Dziś na świecie jest już absolutnie wszystko wymyślone. Powstają na pewno nowe projekty, jednak standardowo biznesy się powtarzają. Jaki jest  z tego wniosek? Nasze biznesy się powtarzają. Czyli co? Mamy konkurencję!

Jeśli prowadzisz jakikolwiek biznes zobacz, czy ktoś tego już nie robi. Z reguły tak będzie, ponieważ nie jesteśmy wybrańcami, którzy coś wymyślą i będziemy z tym jedynymi na rynku. Popatrzcie, ktoś wymyślił smartfona, a obecnie jest ich na rynku niezliczona ilość. Są to przeróżne marki o różnej nazwie. Tak więc jest konkurencja. I w Waszej branży zdecydowanie jest konkurencja.

Pamiętajcie, że konkurencja jest zdrowa, ponieważ powoduje, że wymyślamy nowe rzeczy.🤗 Są nowe innowacje, świat się rozwija a z nim nowe technologie. Idziemy cały czas do przodu. Spójrzcie na ewolucję samochodów na przestrzeni lat. Teraz nawet już latamy w kosmos. Firma SpaceX będzie latała w kosmosie z turystami. Ludzie cały czas wymyślają. Poza tym amerykanie, rosjanie, chińczycy latają w kosmos. 🚀 Tak więc konkurencja jest nawet w kosmosie! 🌌 Zejdźmy jednak na Ziemię i skupmy się na ziemskiej konkurencji.🌍

Co można zrobić z konkurencją❓
Uwaga: Można ją ignorować. Czy to dobry pomysł? Absolutnie NIE. ❌
✅ Konkurencję należy obserwować, naśladować i brać inspirację co oni robią. 🧐
Co to znaczy? Nie chodzi tu o kopiowanie. Moja znajoma księgowa, wyszkoliła pracowników i jej pracownicy zrobili jej konkurencję. I co z tego? Aby oni lepsi, musieliby ją wyprzedzić. Póki ją naśladują i kopiują to zawsze pozostaną gorsi.

✅ A co w biznesie jest ważne? Ważne jest, aby być absolutnie najlepszym!
Dlaczego należy obserwować konkurencję? Oni mogą robić coś, czego jeszcze Wy nie robicie! Przykładowo robią coś na Facebooku lub YouTube i jaki z tego wniosek? Wy też powinniście zdecydować, że to zrobicie!

✅ Jak można się inspirować? Jeśli oni coś zrobili to pomyślcie w jakim celu, po co, jak. Analizujcie. 🧐 Konkurencja jest bardzo, bardzo zdrowa. 👍

Absolutnie jej nie kopiujcie np. znaków towarowych, logo itd. My mamy przykładowo zastrzeżony znak Twoje Zdrowie 24 pl i nikt nie może pod takim znakiem robić czegoś podobnego. Można się inspirować, ale nie mogą go kopiować. Mogą go naśladować.

To jest klucz. Jeśli obserwujesz konkurencję, to możesz ją naśladować. Ale wymyśl to coś – WARTOŚĆ DODANĄ. 📈
✅ Jeśli robisz coś podobnego, ale dodajesz do tego wartość dodaną i jest to lepsze, wręcz fantastyczne to nagle się okazuje – że masz sukces. 🏆 Tak jak wyprzedzanie na autostradzie jadąc autem. Ważne jest, abyście też spoglądali do tyłu i sprawdzali co robi Wasza konkurencja. Czy przypadkiem Was nie wyprzedza na autostradzie.

Jeśli chcesz być dobry, a nawet najlepszy 🥇 musisz patrzeć na swoją konkurencję i dodawać wartość dodaną! ➕
Dziś moją wartością dodaną jest to, że prowadzę ten kanał biznesowy. Ludzie mnie rozpoznają i uznają że jestem specjalistą w swojej dziedzinie, agencji pracy lub innych.

✅ Czy da się współpracować z konkurencją?
Moim zdaniem TAK! Absolutnie można współpracować z konkurencją. Gorzej jest, gdy konkurencja wchodzi na ten sam rynek.

Twoja konkurencja i Ty, jak się złożycie to przykładowo możecie zaoszczędzić fundusze na stanowisko na targach pracy. 🤑 Co więcej ja i moja konkurencja – podpowiadaliśmy sobie rozmaite wskazówki, rozwiązania. Inspirowaliśmy się i wymienialiśmy wiedzą. Inny przykład, ułatwialiśmy sobie kontakty u producentów. Najważniejsze jest, aby CHCIEĆ. 💪 Trzeba być w tym mądrym. A czy Wy jesteście tak samo mądrzy? 🤓

Chciałbyś dowiedzieć się sporo więcej? Zapraszamy do oglądania odcinka!

#konkurencja #rynek #byćlepszym

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm