Dlaczego warto prowadzić spółkę Z O.O.? Poznaj jej zalety! [Biznes to my]

0

Czy spółka Z O.O. ma sens? Dlaczego warto prowadzić spółkę Z O.O.? W tym odcinku porównuję spółkę Z O.O. z jednoosobową działalnością gospodarczą.

❌ Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej powoduje to, że odpowiadacie całym swoim majątkiem! Wszystko co jest wasze wprowadzacie tak jakby w Waszą działalność gospodarczą. Prowadząc mały biznesik odpowiadacie w nim całym majątkiem.

❌ Pamiętajcie, że osoba w związku małżeńskim tak samo odpowiada swoim majątkiem.

✅ Chyba że… macie rozdzielność majątkową. W tym wypadku tylko człowiek rodziny prowadzący daną działalność odpowiada za nią tylko swoimi udziałami. Tak więc Jeśli prowadzicie biznes w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej róbcie rozdzielność majątkową! Pamiętajcie, zabezpieczajcie się! Zawsze możecie mieć jakiś problem podatkowy, odpowiadać za kredyty. Wejdziecie w tarapaty. A jeśli będziecie mieć rozdzielność majątkową będziecie odpowiadać za wynikłe problemy tylko swoim 50% udziałów w swoim majątku. Tak więc MUSI BYĆ!

✅ Co zrobić, aby nie mieć odpowiedzialności w ogóle? Trzeba otworzyć spółkę Z O.O.!

📗 Co to jest spółka Z O.O.?
Jest to twór prawny, który ma osobowość prawną. Czyli wyobraźcie sobie duszka, która ma osobowość prawną. Cały ten twór, ta niewidoczna postać to jest spółka Z O.O. I to ona odpowiada za wszystko co dzieje się w firmie, a za to co dzieje się w firmie odpowiada Prezes i Zarząd.
Chodzi o to, że jeśli ja kupię udziały u tej osoby której nie widać i będę właścicielem udziałów tego stwora to ja jestem właścicielem tego duszka. Zarządza tym Prezes, on kieruje całym tym przedsięwzięciem ale ja nie ponoszę odpowiedzialności za to co tu się dzieje. Mogę być prezesem i zarządzać tym, a gdyby były jakieś kłopoty można zgłosić upadłość tego przedsiębiorstwa.

✅ Upadłość czyli strata pieniędzy. Ja jako osoba prywatna nie tracę ABSOLUTNIE NIC!
Wystarczy w odpowiednim momencie z prawnikami zgłosić do sądu upadłość tego przedsiębiorstwa.

Teraz zauważacie. Nie ma żadnego problemu z rozdzielnością majątkową, ani z Waszym majątkiem.

❔ Jak założyć taką spółkę Z O.O.? Bo naprawdę warto!
✅ Aby to zrobić, należy mieć 5000 zł kapitału. To jest najmniejsza możliwość. W praktyce wiele osób nie ma nawet tych 5 tys. i zgłasza tylko sam fakt. Prędzej czy później te pieniądze muszą się znaleźć w spółce, bo to jest kapitał spółki. Nie ma opcji, te pieniądze muszą tam być.

✅ Co więcej, spółka Z O.O. ma pełną księgowość. Pieniądze, które w nią włożyliście, to już nie są Wasze pieniądze. Ta spółka, ten duszek ma wartość 5 tys. i zarządza nim Prezes. Zarządza on spółką i on powoduje rozwój tej firmy.

Ten człowiek robi biznesy np. otwiera zakłady pracy, handluje, sprzedaje, kupuje – i zarabia pieniądze. Jeśli kapitał rośnie i firma zarabia, to nie są to Wasze pieniądze tylko spółki. Ale pamiętajcie, to Wy jesteście właścicielami tej spółki/tego ducha. I wszystko co ona ma, to jesteście tego właścicielami.

Jeśli prezes zarobił 100 tys. zł to czy ta spółka może nam da pieniądze? Może, tylko musicie zrobić uchwałę wspólników, gdzie uważacie że za dany rok wypłacacie całe 100 tys. zł. Jeśli podjęliście taką decyzje, to przychodzi Urząd Skarbowy, to z tych 100 tys. musicie oddać 19% CIT.

📗 Ja robię tak, że moja spółka ma na koncie dane pieniądze X i jeśli potrzebuję dane pieniądze dla siebie prywatnie to mówię „proszę wypłacić 50 tys. robimy uchwałę” – płacę te 19% CIT czyli ok 10 tys. i biorę te pieniądze. Ale czy to się opłaca? Możecie dawać do tej spółki koszty jakiekolwiek chcecie. Jeśli jesteś Prezesem to ta spółka może ponieść koszty związane z reprezentacją np. ubrania, długopis, tel. to ta spółka to kupi a używać będziesz Ty!

✅ Co ważne, jeśli otwieracie spółkę Z O.O. to nie płacicie ZUSu za siebie! Za spółkę ZUSu się nie płaci! Jeśli martwcie się o ubezpieczenie, to zatrudnijcie się u tego ducha jako osoba na 1/8 etatu i zapłacicie coś a świadczenia macie takie same.

📗 Spółka Z O.O. przede wszystkim:
👍 1. Zabezpiecza Wasz majątek
👍 2. Nie płacicie ZUSu za siebie

📗 Jak ją założyć?
1. Iść do notariusza i prawnika – to mój polecany sposób
2. Przez internet

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zobacz film!
#spółkaZOO #zalety #cechy

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm