Dlaczego czas to najdroższa waluta na świecie? [Biznes to my]

0

Czym jest czas? Jedną z najdroższych walut na świecie! Na pewno znacie powiedzenie: ⌚Time is money.💵 Zastanówmy się co to jest ten czas?⌛

Każdy z nas kiedyś się urodził. 🤰 Od tego momentu każdy z nas ma określoną ilość czasu i nie wie do końca jak dużo. ⌛ Pytanie ile ten czas jest naprawdę warty? Dla przedłużenia swojego życia zapewne każdy z nas wydałby ogromne pieniądze. 🤑 Po to aby dłużej tu być, aby móc zobaczyć jak to będzie dalej. My jako ludzie nie potrafimy kupić czasu. Chyba że… kupujemy czas innej osoby.

Od momentu urodzenia do śmierci każdy ma daną ilość wspomnianego czasu. Tak naprawdę nie ważne ile. Pytanie co Ty z tym czasem zrobisz?

Jeśli pracujesz u kogoś to swój czas przez 8h dziennie wynajmujesz komuś. Ktoś Ci płaci daną kwotę za godzinę Twojej pracy. Jest to najczęściej spotykany model. Ja sam mając agencję pracy zatrudniam kilkaset ludzi i każdemu płace 20/30zł na godzinę. Nie kupuje tylko ich pracy. Kupuje również ich czas. 💰

✅ Ile jest warty czas od danego pracownika?
Pamiętajcie jedną rzecz. Wasz czas jest wart tyle, za ile Wy go sprzedajecie. Ja dziś pokazując się tutaj nagrywając film daje Wam swój czas w prezencie. Co wy z tym zrobicie? To od Was zależy. Pamiętajcie, że czas jest drogi! Sam musiałem nabyć swoją wiedzę przez określony czas i teraz tą wiedzę daję Wam ją za darmo! Więc jeśli możesz to korzystaj z niej na maxa! Ja dając Ci swój czas w prezencie liczę na to że będziesz obserwował i uczestniczył w tym co robię. W wideokonferencjach, grupie Biznes To My, ewentualnie zaczniesz ze mną współpracować. Na to liczę. To jest moja inwestycja.💰

✅ Mając ten czas i pracując u kogoś lub ewentualnie u siebie zastanówcie się czy da się robić wiele rzeczy na raz? Moim zdaniem NIE. Tak jak teraz nagrywam film, nie mogę w tym czasie odbierać telefonów, prowadzić rozmów biznesowych. Skupiam się na filmie. Jeśli zaś skupię się na odpisywaniu na maile to realnie skupię się tylko na tych mailach. Jeśli nagle zaczynam myśleć o biznesie to myślę o nim, szukam rozwiązań i pomysłów. Nie jestem w stanie w tym czasie równocześnie odpisywać na maile.

✅ Ludzie często mówią że potrafią robić wiele rzeczy na raz. Tak, ale nie robią ich DOBRZE!
Więc lepiej w tym czasie skupić się na jednym i robić to dobrze z przemyśleniem, niż robić 5 rzeczy jakichś tam ale nie myśląc o tym w ogóle. Ale możesz robić kilka biznesów równocześnie! To już odmienna sprawa.

✅ Ja prowadzę kilka różnych biznesów równocześnie. Agencja pracy, agencja noclegowa, nowy dział nieruchomości. Budujemy Twoje Zdrowie 24, wypożyczalnia samochodów jak i parę innych. I to wszystko robię w jednym czasie. Ciągle coś robię. Nawet tutaj, prowadząc ten kanał jest to jakaś forma biznesu, gdyż kształtuje swój wizerunek tzw. brand, marka osobista. To też jest jakaś biznesowa inwestycja.

💡 Mam nadzieję, że Wy również tak będziecie postępować, naśladując mnie. Oczywiście mówię tu o jednoczesnym prowadzeniu kilku biznesów, a nie zwyczajnych czynności. Ja zawsze mówię tak:
Jeśli robisz biznes, to rób przynajmniej 2 różne rzeczy. Każdy biznes powinien opierać się na dwóch nogach, a nawet lepiej na trzech.

– na jednej nodze jest się łatwo przewrócić,
– na dwóch już stoisz stabilnie,
– a na trzech bardzo ciężko kogoś przewrócić.

💡 Sam miałem takie sytuacje kiedy prowadząc trzy biznesy ten główny upadł. Wtedy pozostałe dwa mnie trzymały i mogłem wrócić do stabilizacji. Jeśli przykładowo prowadzisz tylko restaurację i pojawia się pandemia i Cię zamkną to splajtujesz. Ale gdy poza nim robisz coś jeszcze pobocznie to nagle się okazuje że ten dużo mniejszy biznes Cię utrzymuje i dzięki niemu zarabiasz pieniądze. Więc jeśli możesz pamiętaj abyś starał się robić kilka biznesów jednocześnie. To się naprawdę opłaca! Moje biznesy są połączone ze sobą, każdy z nich oddziałuje na siebie.

✅ Jaka jest forma oszczędzania i zarabiania na czasie?
Bardzo prosta! Każdy z Was ma 24h. Idzie spać załóżmy 8h, kolejne 8h pracuje i następne 8h wypoczywa. Więcej nie będziesz mieć. Jednak Ty pracujesz i sprzedajesz swój czas, a ja go kupuje! Dzięki temu że ja kupuję ten czas pracowników to pomnażam swoje dochody. Poprzez pracę ludzi zarabiam na tym.

✅ Ważne jest to, abyście to powtarzali i nauczyli się ZLECAĆ swoje zadania! Zapraszamy do oglądania odcinka!

#czas

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 pl
https://twojezdrowie24.pl

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 pl
https://bit.ly/3tgGmSm