Czy kopalnie tworzą SMOG? Nie to węgiel!

0

Co wiąże polskie kopalnie węgla kamiennego ze SMOGiem? Przedstawiamy kolejny nasz materiał w którym przedstawiamy Kopalnię Jankowice położoną na Śląsku. Kilka lat temu, bo w 2016 roku obchodziła swoje 100-lecie istnienia i aktywnej pracy przy wydobyciu węgla.

Już od ponad 100 lat nasz kraj aktywnie wydobywa węgiel kamienny. Jest to najpopularniejszy surowiec, który stanowi domenę wszystkich innych paliw, za pomocą których uzyskiwane jest ciepło w domach. Do tej pory aż 90% kotłów w domach jednorodzinnych lub grupach mieszkaniowych było właśnie na węgiel kamienny lub pochodne węgla.

Czasy się zmieniają, a współczesne normy wyraźnie ograniczają wykorzystywanie tego surowca, który w znacznym stopniu zanieczyszcza powietrze, którym oddychamy szkodliwymi substancjami smolistymi i innymi toksycznymi pierwiastkami. Obecnie przez ten fakt jesteśmy krajem z najgorszym powietrzem w całej Unii Europejskiej! To właśnie na Śląsku większość miast generuje czołowe, niechlubne rankingi. Pora się temu sprzeciwić i powiedzieć STOP SMOG.

W tym materiale pokazujemy na faktach, jak wygląda statystyczny komin w miejscowościach Aglomeracji Śląska. Sprawdźcie migawki pokazujące kopciuchy w waszej okolicy!

Sprzeciwiamy się temu procederowi i promujemy nowoczesne źródła pozyskiwania energii oraz ciepła poprzez naszą społeczność Śmierdziele PL. Dołącz do nas:
https://www.facebook.com/groups/2486238204953214

Zapraszamy do oglądania odcinka!
#kopalnie #węgiel #smog

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200