Czy da się otworzyć firmę bez pieniędzy? [Biznes to my]

0

Nie masz pieniędzy lub masz ich bardzo mało, a jednocześnie myślisz o założeniu firmy? Czy jest to możliwe by stać się przedsiębiorcą zaczynając od zera? Te pytania zadaje sobie wiele ludzi myślących o własnym biznesie.

Aby móc założyć firmę, moim zdaniem najważniejsze są 4 kluczowe aspekty: 👇👇👇

✔ 1.Pomysł czyli co tak naprawdę chcesz zrobić, czym będziesz się specjalizował/a?
✔ 2. Jak i w jaki sposób chcesz to osiągnąć?
✔ 3. Do kogo jest adresowany jest Twój produkt lub usługa?
✔ 4. Jak na tym będziesz zarabiać?

Zaczynamy przede wszystkim od pomysłu i całego projektu pod kątem prawnym. Trzeba przemyśleć, czy wszystkie kroki wykonujemy zgodnie z prawem. Ważne jest to aby przemyśleć każdy swój krok i zbadać go w kontekście prawa. Pieniądze nie są najważniejsze. Dlaczego❓ Tutaj kluczowa jest wiedza. Jak wiesz jak prowadzić biznes to pieniądze się same znajdą. Dzięki know-how unikasz kłopotów, a jednocześnie nadajesz sens swojej firmie.

Istotne jest także ukierunkowanie swojego biznesu. Komu chcecie oferować usługi czy towary? Kim jest Twój potencjalny klient❓ Najważniejsze jest to, by znaleźć pierwszych klientów. Najpierw sprawdzam co chcę zrobić, a następnie orientuje się czy są tym zainteresowane potencjalne osoby. To jest ta tajemnica, gdy chcecie zaczynać biznes lub rozszerzać coś co już istnieje na rynku.

Odbiorca jest najważniejszy. Sprawdźcie też rynek, czy nie ma potencjalnie przeszkód, które was zablokują np. wymagane koncesje/zezwolenia. Podejmujcie działania małymi krokami, inwestujcie rozważnie.

Jak pozyskać tego klienta? Można stosować przeróżne metody marketingowe. Social media, internet czy też sprzedaż bezpośrednia. Co jest trudniejsze od pozyskania klienta? Utrzymanie z nim długiej i wartościowej relacji. Pozyskanie klienta to jest jedno, a utrzymanie go przy sobie to drugie.

Rozszerzając swoją działalność rozważnie analizujcie rynek, a także występujących konkurentów. Śledźcie ich poczynania aby nie zostać w tyle.

Relacje są bardzo istotne. Buduje przez znajomości, które są ich punktem początkowym. Warto o nie dbać i zabiegać, gdyż dzięki nim oszczędzicie wiele czasu, pieniędzy, a tym samym zyskacie nowych parterów biznesowych lub wspólników.
Istotna jest także rzetelność. Sam nawiązuje relacje z osobami rzetelnymi i bardzo cenię sobie tą cechę.

Zapraszam do oglądania odcinka!

#firma #biznes #brakpieniędzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

Nowy serwis Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl
Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/

Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200