12 PUNKTÓW – Jak prowadzić bezpiecznie biznes? [Biznes to my]

0

Czy wiesz od czego zależy bezpieczeństwo w biznesie❓ Jak sprawić, że zamiast tracić, będziesz zyskiwał jako przedsiębiorca? 🚀 Na te wszystkie pytania mam przygotowane super trafne odpowiedzi! 🎯 Zobacz koniecznie 12 punktów, które wzniosą Cię na wyższy poziom!

Przedstawiam Ci 12 PUNKTÓW, które sprawią że Twój biznes będzie stabilny i bezpieczny! 🔒 Reszta, to są dodatki. Moje punkty to ESENCJA ✅

Stosując moje 12 punktów możesz być pewien, że Twój biznes się rozwinie!

📙 1. Naucz się swej działalności
Wszystko co robisz powinieneś umieć to wykonywać. Jeśli jesteś fryzjerką musisz to umieć, jeśli jesteś handlowcem musieć to umieć i czuć. Jeśli nie potrafisz czegoś wykonywać to się tego nie chwytaj! Najpierw przejdź naukę, a później to rób. To co tłumaczę to jest nauka wiedzy! Przykładowo uczcie się ode mnie abyście później potrafili to robić. Pamiętaj! Jeśli umiesz – startujesz. A to wpływa na dobrą opinię i grupę chętnych klientów. Nie mając wiedzy, będziesz źle pracował, a to sprawi że będziesz zawsze osobą biedną!

📙 2. Rozpoznaj zapotrzebowanie
Już wiesz jak to robić to teraz zastanów się komu to sprzedasz? W jakim miejscu to będziesz robić? Jeśli robisz zakład fryzjerski zastanów się w jakimś miejscu? Musisz zobaczyć czy rynek potrzebuje Twoich usług? Tak samo jako handlowiec sprawdź czy towar np. który ściągasz z Chin ktoś to kupi i czy jest potrzebny. Rozpoznaj swój rynek. Tak samo jak produkujesz dane produkty sprawdź czy to co robisz będziesz mógł sprzedać.

📙 3. Sprawdź co robi konkurencja
Zobacz jak oni to robią bo jeśli wyskoczysz jak przysłowiowy Filip z konopi to nikt od Ciebie tego nie kupi. Bo źle to sprzedajesz i prezentujesz. Wymyśl sposób jak Ty to będziesz przedstawiał co konkurencja.

📙 4. Do Twojego produktu dodaj wartość dodaną
Co to znaczy wartość dodana? Taka, że jeśli coś sprzedajesz i wszyscy sprzedają to samo wymyśl co można dodać. przykładowo ktoś sprzedaje telefon i kosztuje 2 tys, Ty masz dokładnie taki sam. Dlaczego klient ma od Ciebie kupić? A może dołączysz do tego aplikacje i etui? Wykombinuj co w Twojej usłudze lub produkcie jest tą wartością dodaną. Wykombinuj co to jest bo inaczej zginiesz. Ty się musisz wyróżnić!

📙 5. Nie zaciągaj kredytów konsumpcyjnych
Jakie to kredyty? To są Twoje prywatne kredyty. Oddzielaj je od biznesu. Pieniądze które zarobisz mają być w obrocie, a nie zarabiasz 10 tys. zł i od razu kupujesz TV 80′.
Możesz oczywiście brać kredyty hipoteczne na rozwój. Małymi krokami do przodu, coraz bardziej.

📙 6. Otwórz firmę jako spółkę Z O.O.
Jeśli jednak prowadzić 1 os. działalność lub spółkę cywilną, jesteś w związku małżeńskim zróbcie rozdzielność majątkową. Unikaj odpowiedzialności całym swoim majątkiem. Jednak dobrym sposobem jest prowadzenie spółki Z O.O. Tam jest 9% CIT, mniej niż przy 1 os. działalność gosp.

📙 7. Nie bierz leasingu jeśli ich naprawdę nie potrzebujesz
Myślę tutaj o leasingu na samochody. Moi znajomi biorą takie leasingi i mówią że muszą robić koszty. To bzdura. Oni kupują auto na leasing bo nie mają na leasing. Jeśli masz poduszkę finansową to ok, ale jeśli nie to zrezygnuj. Co było teraz? Pandemia bum bum i samochody do oddania.

📙 8. Dbaj o reklamy i marketing
Jeśli otaczasz się w tłumie – musisz się wyróżnić! Reklama jest po to aby się wyróżnić!

📙 9. Cały czas licz swoją kasę
Aktywie sprawdzam stan pieniędzy, ile potrzebuje i w co muszę zainwestować.

📙 10. Inwestuj w rozwój
Jeśli stoisz, to się cofasz. Musisz iść do przodu jak wszyscy inni! Inwestuj w rozwój! Zrób najlepiej drugi biznes, a nawet trzy!

📙 11. Powierzaj swoją pracę pracownikom
Jeśli coś robisz, zastanów się czy nie warto zatrudnić pracownika, aby to on robił Twoją robotę.

📙 12. Dokształcaj się
Mówiąc całe życie się uczysz a umrzesz głupim. Co ja robię? Nadal się uczę! I mi to naprawdę pomaga.

Zdecydowanie więcej wiedzy znajduje się w filmie! Zapraszamy do oglądania odcinka!
#biznes #bezpieczeństwo #12punktów

🚀 Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z tematyki biznesu subskrybuj nasz kanał Biznes To My!
https://bit.ly/3mONwL2

🔗 Nasza strona internetowa:
https://www.biznestomy.pl

💼 Kontakt i współpraca:
kontakt@biznestomy.pl
tel. +48 508 328 200

🌐 Biznes To My w social mediach:
▪ Instagram: https://www.instagram.com/biznestomy/
▪ Facebook: https://www.facebook.com/biznestomypl/
▪ TikTok: https://www.tiktok.com/@biznestomy.pl

🎧 Podcasty:
▪ Apple Podcasts: https://apple.co/2OTpnXq
▪ Google Podcasts: https://bit.ly/3cydiPz
▪ Spotify: https://spoti.fi/38L3Nvs

💚 Nasz portal Twoje Zdrowie 24 eu
https://twojezdrowie24.eu

💚 Kanał YT Twoje Zdrowie 24 eu
https://bit.ly/3tgGmSm